АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Новий горизонт: у МЗС України заговорили про ЗВТ із США

Враховуючи надзвичайний потенціал для торговельних відносин України із США, створення умов для запровадження зони вільної торгівлі між державами є надзвичайно важливим – міністр.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підкреслив, що Україна планує продовжити працю над запровадженням зони вільної торгівлі зі Сполученими Штатами Америки.

Про це дипломат сказав під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ Фінляндської Республіки Тімо Сойні. Клімкін отримав запитання про можливість запровадження дзеркальних заходів, з огляду на заяву президента США Дональда Трампа щодо запровадження мита на ввезення в США алюмінію та сталі. Міністр зазначив такий намір США активно обговорюється у всьому світі.

 «Для нас це не є сюрпризом, оскільки ми розуміємо, що адміністрація Сполучених Штатів вивчала це питання протягом достатньо тривалого часу. Ми налаштовані на максимально конструктивний діалог з адміністрацією і ведемо його в контексті українського експорту», – заявив він.

«Ми впевнені в надзвичайному потенціалі для розвитку нашої торговельно-економічної співпраці, і одна з пропозицій, яка звучить в цьому сенсі, – це запровадження зони вільної торгівлі зі Сполученими Штатами, оскільки зараз маємо її з Канадою. Виникає логічне запитання: а чому ні з Сполученими Штатами?» – наголосив Клімкін.

«Ми плануємо активно обговорити це питання у рамках нашої комісії зі стратегічного партнерства, і не лише на рівні підгруп, але й на політичному рівні», – сказав глава МЗС України. Він неодноразово підкреслював надзвичайний потенціал для торговельних відносин України із США, але насамперед у сферах послуг, інвестицій та високих технологій (Hi-Tec). «Майбутнє ЗВТ – це величезний крок вперед, для країни і для мене особисто», – заявив Клімкін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close