За словами Новинського, головним завданням влади у регулюванні економіки повинні бути економічне зростання, стабільні, прозорі і передбачувані правила.

Фото УНІАН

Фото УНІАН

Додаткові повноваження співробітникам податкових органів, передбачені законопроектом № 5600, посилять фіскальний тиск на бізнес.

Про це заявив народний депутат України Вадим Новинський, коментуючи прийняття у другому читанні змін до Податкового кодексу в ефірі телеканалу “Україна 24” 30 листопада 2021 року.

“Розвинені цивілізовані країни завжди впроваджують політику протекціонізму щодо власної промисловості, а під час світової пандемії коронавірусу – ще й підтримують і роблять всілякі поблажки, водночас промислова політика української держави реалізується з точністю до навпаки – вчергове прийнятий закон, що змінює правила оподаткування і посилює тиск на промисловий сектор, так і на малий і середній бізнес. Додаткові надходження до бюджету від рентної плати на видобуток залізної руди в 2021 році ніяк не пов’язані із зусиллями уряду – це світова кон’юнктура цін, і за підсумками року гірничодобувні підприємства України заплатять на 1,5 млрд доларів податків більше, ніж торік. Розширення бази оподаткування для гірничо-металургійного комплексу не обґрунтовано”.

За словами Вадима Новинського, головним завданням влади у регулюванні економіки повинні бути економічне зростання, стабільні, прозорі і передбачувані правила, а також залучення інвестицій. Але податкове законодавство у нас змінюється набагато частіше, ніж встановлено Податковим кодексом, і це відштовхує інвесторів від України.

“Як представники великої промисловості ми завжди виступали за розумний діалог і консенсус між урядом і галузевими асоціаціями. Кілька місяців роботи над законопроектом показали, що, врешті-решт такий діалог і компроміс досягнуто, щоправда з окремо взятими групами “Довіра” і “За МАЙБУТНЄ” в частині оподаткування великих гравців агросектору, представники якого входять до цих груп. Влада повинна ретельно зважувати і кожне рішення, і кожне своє слово, адже, наприклад, необдумана політична заява перших осіб держави про державний переворот призводить до обвалу акцій провідних українських компаній на світових біржах”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter