Сьогодні, 20 листопада 2019 року, під час робочої поїздки до Станиці Луганської Президент України Володимир Зеленський розповів про очікування та “найголовніші речі” від зустрічі “нормандської четвірки”, яка відбудеться 9 грудня 2019 року у Парижі.

Серед головних очікувань президента є строки повернення українських полонених, довготривале перемир’я на Донбасі, контроль над українсько-російським кордоном та вибори.

Першим питанням для обговорення, за очікуваннями президента, має стати повернення українських полонених.

“Конкретні терміни повернення всіх українських полонених. І тих, які підтверджені тією стороною. Але обов’язково – і тих, які не підтверджує та сторона, але підтверджує наша. “Хотів би розуміти період “, – пояснив глава держави.

Другим питанням є “фейкове припинення вогню”.

“Фейкове «хлібне перемир’є» таке, знаєте, тимчасове, два-три дні було перемир’я, а потім почали шось там пострілювати, а потім щось серйозне вже було. І починаємо втрачати людей”, – дорікнув Володимир Зеленський.

За його словами, йтиметься про “серйозне перемир’я, серйозне припинення вогню, жодних пострілів”.

“З зрозумілими термінами і обов’язками. У Мінську ніхто не говорив про те, що буде, коли домовилися про припинення вогню, а вогонь знову починався. Я хотів би теж про це говорити і мати результат”, – відзначив президент.

Третім питанням є контроль над кордоном, передача контролю Україні над кордоном України та Росії

Четвертим питанням є проведення місцевих виборів.

«Я думаю, що воно одне з непростих, тому що з багатьох складових складається це питання, тому що можливість проведення місцевих виборів на вже тимчасово окупованій території України»- відповів президент.

Зустріч у «нормандському форматі» має відбутися 9 грудня 2019 року у Парижі.

Ми в соціальних мережах