Українське законодавство дозволяє розмістити на території країни американських військових, каже віцепрем’єр.

Віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков пропонує розмістити в Україні підрозділи американських військових і розгорнути системи ППО у відповідь на загрозу розміщення Росією ядерної зброї в Криму.

Як повідомляє прес-служба міністерства, про це він сказав на зустрічі з керівником Jamestown Foundation Гленом Говардом.  

“Важливим є розширення пакета безпеки для України. У першу чергу – за рахунок розгортання сил ППО, навіть шляхом розміщення американських підрозділів. Наше законодавство це дозволяє”, – сказав він.  

Резніков наголосив, що Росія “вже де-факто окупувала Азовське море і тотально змінила баланс в Чорному, повністю його мілітаризувала”.  

“Ми особливо стурбовані діями РФ, спрямованими на підготовку Криму до розгортання там ядерної зброї. Саме з опорою на Крим Росія здійснює військові операції на Близькому Сході і в Африці, впливає на Балкани”, – зазначив віцепрем’єр.  

Аналогічна ситуація, за його словами, складається з Північним потоком-2.  

“Три країни Балтії опиняться під страшним тиском. Так само під прямою загрозою опинилася Польща. Для України і країн Балтії – це майже гарантована ескалація, а для решти Європи – тотальна залежність в майбутньому і гарантований шантаж. Я переконаний, що треба посилити санкції проти компаній , які втілюють цей проєкт, і не допустити його запуску”, – заявив Резніков.