АктуальноГоловне в Україні

ООН: За шість років уряд Асада застосовував хімічну зброю понад 20 разів

За період громадянської війни в Сирії, яка почалася в 2011 році, уряд Башара Асада більше 20 разів застосовував хімічну зброю.

Про це йдеться у звіті комісії ООН з розслідування подій в Сирії з посиланням на Reuters.

Повідомляється, що в звіті задокументовано 33 хімічні атаки, скоєні в Сирії з 2011 року. 27 з них приписують сирійського уряду глави Башара Асада.

“Урядові сили продовжували застосовувати хімічну зброю проти цивільного населення на підконтрольних опозиційним силам територіях. Найгіршим став інцидент в Хан-Шейхуні в провінції Ідліб, де в результаті застосування сирійської авіацією зарину були убиті десятки людей, більшість – діти і жінки”, – йдеться у звіті комісії ООН.

Зазначається, що звіт був створений на підставі опитування 43 свідків і жертв нападів. Також були використані супутникові знімки і фотографії залишків бомб. Президент Сирії Башар Асад заявляв, що країна не володіє хімічною зброєю і матеріалами, які необхідні для його виробництва.

Незалежні слідчі також заявили, що вони “серйозно стурбовані наслідками міжнародних коаліційних ударів по цивільним особам”.

“В Ель-Джин і Алеппо сили США не прийняли всі можливі заходи для захисту цивільних осіб і цивільних об’єктів при нападі на мечеть. Американські F-15 вдарили по будинку, прилеглого до молитовного залу, після чого літак випустив дві ракети Hellfire у людей, що рятуються втечею”, – йдеться в доповіді.

Фахівці ООН додали, що більшість жителів Ель-Джини, заявили, що в цей вечір в будівлі мечеті проводилося звичайне релігійне зібрання.

Раніше повідомлялося, що останнім підтверджене напад з використанням хімічної зброї в Сирії сталося 4 квітня в Ідлібі. Загинули понад 100 осіб, ще близько трьохсот осіб постраждали.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close