Сьогодні історичний документ прибуде в Софію Київську, де його виставлять для перегляду відвідувачів.

В Україну прибув оригінал конституції Пилипа Орлика. Про це з посиланням на Офіс президента повідомляє РБК-Україна у вівторок, 10 серпня.  

“Сьогодні вона вже буде доставлена ​​в Софію Київську, де конституцію виставлять для перегляду”, – заявили в Офісі президента.  

У свою чергу представник парламенту в Конституційному суді Ольга Совгиря додала в соцмережах, що конституція вже в Україні.  

“Очікуємо експонування до Дня Незалежності”, – написала Совгиря.  

За її словами, три копії конституції, передані Швецією, вже експонуються в Україні: в Раді й Офісі президента. Третя копія буде передана до Конституційного суду після його реформування.  

Конституція Пилипа Орлика – конституційний договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом, який визначав права й обов’язки всіх членів Війська. Укладений 5 квітня 1710 року. Мав бути ратифікований шведським королем Карлом XII в разі його перемоги в Північній війні. Написаний на латині і староукраїнською мовою. Пам’ятник української політико-філософської та правової думки. Конституція діяла чотири роки, коли Пилип Орлик і Військо Запорізьке боролися за землі Гетьманщини. Збережений документ староукраїнською мовою в Москві і латиною – в Швеції.