[multilanguage_switcher]

Міністр закордонних справ Естонії Юрген Лігі виступив перед засіданням Парламентської асамблеї Ради Європи, де  наголосив на підтримці України

            Міністр закордонних справ Естонії, країни, що очолює Комітет міністрів Ради Європи Юрген Лігі, виступаючи на засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАСЕ) у Страсбурзі у вівторок, торкнувся таких питань, як робота Комітету над захистом прав людини, побудовою демократії, а також верховенством права. В цьому аспекті він також згадав і про Україну.

            Зокрема, пан Лігі нагадав позицію Комітету міністрів РЄ щодо невизнання анексії Кримського півострова Російською Федерацією та заявив, що парламентські вибори, організовані Російською Федерацією у Криму, протирічать нормам міжнародного права і є недійсними.

                   Крім цього, міністр повідомив, що Естонія належить до числа країн, що зробили значний вклад у фінансування одного з найбільш грандіозних планів, реалізованих Комітетом міністрів — Стратегії дій Ради Європи щодо України на період 2015-2017рр. — бюджет  якого становить 45 млн. євро і який спрямований на підтримку реформ, здійснюваних українською владою. «Коли ми звертаємося до України з вимогою подальшого впровадження реформ, не варто забувати про нелегкі часи, які країна переживає сьогодні — про існуючий конфлікт та порушення територіальної цілісності України Росією. Після незаконної анексії Криму на початку 2014 року, Комітет неодноразво повертався до цієї проблеми та продовжить це робити до тих пір, поки в Україні не відновляться мир, безпека та територіальна цілісність.» — сказав Лігі.

Повний текст виступу Міністра закордонних справ Естонії: http://vm.ee/en/news/speech-foreign-minister-jurgen-ligi-chair-committee-ministers-council-europe-parliamentary

 

Спільна пакистано-українська оборонна промисловість

            Ісламабад: Делегація Міністерства оборонної промисловості Пакистану, на чолі якої — Міністр оборонної промисловості Рана Танвір Хуссейн, Президент корпорації важкої промисловості «Heavy Industries Taxila» генерал-лейтенант Саєд Ваджід Хуссейн, прибули з чотириденним візитом до Києва, на запрошеня Міністра оборони України Степана Полторака, з метою відвідати виставку зброї «Arms&Security 2016».

            Члени делегації були присутні на церемонії відкриття виставки та ознайомилися із запропонованими експонатами.

            Міністр оборони Пакистану також зустрівся з Генеральним секретарем РНБО України Олександром Турчиновим, Заступником Міністра оборони України Ігорем Павловським та Генеральним директором державного концерну «Укроборонпром» Романом Романовим. З ними він обговорив шляхи пошуку нових перспектив для посилення співпраці, особливо у галузі оборонної промисловості, спільно з корпораціями «HIT Taxila» та «KSEW Karachi». Міністр наголосив на тому, що обидві сторони зможуть отримати користь від обміну досвідом. Окрім цього, пан Хуссейн запропонував співробітництво у сфері боротьби з тероризмом.

            Також, обговорювалася спільна діяльність із виробництва танків компанією «HIT Taxila» та морських суден  — «KSEW Karachi».

            Міністр Рана Хуссейн передав запрошення українським компаніям взяти участь у виставці оборонної промисловості «IDEAS», яка відбудеться цього року в листопаді у місті Карачі, та заявив, що Пакистан високо цінує Україну у підтримці військової співпраці, особливо що стосується виробництва танків.

Посилання на оригінальне джерело : https://timesofislamabad.com/pakistan-ukraine-joint-defence-production-cards/2016/10/13/