Всі новиниГоловне в Україні

“Пам’ятайте про Україну”: США зробили тривожну заяву щодо Росії

США стурбовані модернізацією Збройних сил Росії і не виключають, що Москва готова використовувати свій оновлений потенціал проти Європи.

Про це голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Джозеф Данфорд заявив у Брюсселі на нараді Військового комітету НАТО, передає “Голос Америки”.

Він зазначив, що за останні 10 років у РФ немає жодного направлення в збройних силах, де за цей час не відбулася б якась модернізація. За словами генерала, Росія, що відроджується, є найбільшою загрозою на континенті, і альянс розміщує відповідні кошти для стримування східного сусіда.

“Подивіться на їхню поведінку, оберніться і подивіться на Грузію та Україну”, – сказав він. Він нагадав, що всі держави мають право захищати себе і не піддаватися атакам інших, але це правильно і тоді, коли вони вступають на територію країни у військовій формі, і коли атака “є комбінацією нетрадиційних операцій, інформаційних операцій, дій у кіберпросторі, економічного примусу і політичного впливу”. “У цьому випадку це також порушення суверенітету”, – наголосив Данфорд.

Як зазначив генерал, російська анексія Криму та подальші дії Москви в Україні привернули увагу НАТО. Перш за все альянс спробував заспокоїти своїх членів за допомогою зміцнення сил передового базування, розмістивши чотири багатонаціональні бойові формування в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. “Я б сказав, що нікого з нас не влаштовує наше нинішнє становище. У цій справі не можна заспокоюватися, інакше ви втратите свою значимість. Так що потрібно весь час бути уважними”, – додав Данфорд.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close