Головне в Україні

Парламент України ратифікував угоду про вільну торгівлю з Канадою

Верховна рада України ратифікувала угоду про вільну торгівлю з Канадою. Президент України Петро Порошенко назвав це історичною подією, а українська влада зазначає про довгострокову вигоду економічного зближення із Заходом. Аналогічна угода про вільну торгівлю України з ЄС вже діє протягом року.

Коментуючи ратифікацію угоди з Канадою президент України підкреслив, що угода сприятиме економічному розвитку країни. Крім того, Петро Порошенко додав: “Це зумовить очікуване зростання українського експорту і збільшення іноземних інвестицій, а отже — створення нових робочих місць в будівництві, промисловості і торгівлі. 98 відсотків українських товарів матимуть вільний доступ на канадський ринок”.

За прогнозами українського уряду в перший рік контракту бюджет країни втратить трохи більше мільйона доларів в результаті ліквідації тарифів на канадські товари. Однак, в довгостроковій перспективі очікується отримання значної вигоди для країни в цілому у звʼязку із збільшенням іноземних інвестицій.

Україна ще з початку минулого року брала участь в створенні зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. Частка обміну товарами і послугами з Європейським Союзом становить близько 40 відсотків. Водночас, відбувається падіння оборотів торгівлі з Росією, оскільки Москва ввела ембарго на ряд товарів, експортованих з України. Такі ж заходи по відношенню до РФ вжила і Україна.

Оригінал статті за посиланням: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1739319,Ukrainski-parlament-ratyfikowal-umowe-o-wolnym-handlu-z-Kanada

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close