АктуальноВсі новиниГоловне у СвітіСвіт

ПАРЄ підтримала пропозицію Німеччини і Франції щодо моніторингу ситуації в Керченській протоці

В Асамблеї підтримали пропозицію Європарламенту щодо необхідності СММ ОБСЄ здійснювати моніторинг у Керченській протоці та Азовському морі.

Парламентська асамблея Ради Європи висловила підтримку пропозиції Німеччини і Франції щодо моніторингу іноземними фахівцями ситуації в Керченській протоці. Відповідну резолюцію «Загострення напруження довкола Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці» ухвалили на зимовій сесії ПАРЄ у Стразбурзі, яку транслювали на сайті Асамблеї.

“За” документ віддали голоси 103 парламентарів, “проти” 3, “утрималися” 16.

«Асамблея підтримує пропозицію, зроблену Німеччиною і Францією, що спостерігачі з третьої країни здійснюють спостереження за проходженням суден та забезпеченням свободи судноплавства в Керченській протоці», – йдеться у резолюції.

У документі висловлюється підтримка пропозиції Європейського парламенту про те, що мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, який поширюється на усю територію України, в тому числі на територіальні води, має включати «новий район напруження в Азовському морі та довкола нього».

Також Асамблея закликає держави-члени Ради Європи зробити все можливе, аби уникнути подальшого загострення насильства з потенційно небезпечними наслідками для безпеки в усьому регіоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close