АктуальноВсі новиниУкраїна

Перед нормандським самітом зустрінуться голови МЗС

Міністри закордонних справ через місяць зберуться, щоб обговорити підготовку зустрічі лідерів нормандського формату.

Через місяць повинна відбутися зустріч глав МЗС країн нормандського формату для підготовки чергового саміту лідерів четвірки. Про це в середу, 26 лютого, заявив глава МЗС України Вадим Пристайко, повідомляє РБК-Україна.  

“Ми плануємо провести зустріч міністрів закордонних справ чотирьох країн для підготовки зустрічі в нормандському форматі. Для цього зберемо міністрів Росії та Франції. Разом зустрінемося і зможемо зрозуміти, як ми просуваємося, що ми готуємо лідерам до зустрічі”, – заявив Пристайко.  

Також він зазначив, що Київ і Москва відзначають відсутність прогресу у виконанні домовленостей лідерів нормандської четвірки щодо Донбасу, досягнутих у Парижі.  

Крім того, Пристайко вважає, що для обговорення питань повернення анексованого Криму необхідно створити переговорний форум.   “Важкі бої та втрати на Донбасі у 2014-2015-му роках змусили нас обмежити мінські домовленості лише питаннями Донбасу. Можливо, саме це сприяло певній маргіналізації проблеми Криму, яка дещо відійшла на другий план у світовій політиці. Росія взагалі вважає, що Крим – закрите питання, яке розгляду не підлягає. Однак, хочу нагадати, що ніде в мінських домовленостях не сказано, що питання Криму знімається з порядку денного”, – нагадав міністр.  

За його словами, необхідно посилити міжнародну увагу до питання повернення Криму до України. “Якісні зрушення можуть бути можливими в разі створення окремого Кримського міжнародного форуму. І нехай спочатку без Росії. Ми потім змусимо її сісти за стіл переговорів”, – сказав Пристайко.  

Він також розповів, що на полях Генасамблеї ООН обговорили посилення підтримки України в питанні повернення анексованого Криму.

“У рамках ООН сформувалася міжнародна коаліція держав, які активно підтримують Україну в кримському питанні. Я вчора тільки повернувся з ООН. Зустрічався з генеральним секретарем ООН, з президентом сесії. Ми говорили якраз про те, що ця підтримка існує і її треба посилювати”, – повідомив Пристайко.  

Нагадаємо, 14 лютого президенти Володимир Зеленський і Володимир Путін обговорили нову зустріч у нормандському форматі. Президенти України та Росії також обговорили питання обміну утримуваними особами та реалізацію досягнутих домовленостей.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close