[multilanguage_switcher]

Голова групи з міжпарламентських зв’язків з державою Катар Андрій Артеменко зазначив, що Катар і Україна створили усі необхідні умови для ефективної співпраці в  сферах економіки, інвестицій, промисловості та туризму.

На прес-конференції в Києві пан Артеменко повідомив про офіційний візит української делегації в Катар цього місяця, на якому відбудеться зустріч з представниками компанії «RasGas» з метою обговорення поставки від 5 до 10 м3 зрідженого блакитного палива з Катару.

Також було зазначено про форум країни Перської затоки – Україна за участю Катару, Саудівської Аравії, Кувейту, ОАЕ, який відбудеться в лютому наступного року. На форумі обговорюватимуться такі питання як: зміцнення співпраці в різноманітних сферах (безпеки й оборони, економіки, торгівлі, туризму, охорони здоров’я і медицини), визначення інвесторів для українського ринку, а також гарантії, які візьме на себе уряд України з метою залучення інвестицій.

Андрій Артеменко розповів, що найближчим часом буде підписана угода про створення спільного комітету між урядами обох країн для забезпечення торгово-економічної співпраці, а також ще дві угоди про уникнення подвійного оподаткування, захист і заохочення взаємних інвестицій.

Він пояснив, що запуск прямих авіарейсів Доха-Київ є одним із пріоритетних питань на даний час, адже підписані усі початкові угоди між власниками авіаліній обох країн.

Голова групи з міжпарламентських зв’язків з державою Катар додав, що з березня 2015 року Україна і Катар підписали з міжнародні угоди: Угода про економічне, торговельне і технічне співробітництво (січень 2002р.); Угода щодо надання авіапослуг (підписана в жовтні 2011р., а введена в дію листопаді 2012р.), а також Угода про безвізовий режим подорожі для осіб, що мають дипломатичні та спеціальні закордонні паспорти (листопад 2012р.). До того ж, було підписано 5 меморандумів про взаєморозуміння в різноманітних сферах. А з часу створення групи з міжпарламентських зв’язків між Україною та Катаром 27 лютого 2016 р. її члени здійснили 5 офіційних візитів на високому рівні. Варто додати, що під керівництвом групи з міжпарламентських зв’язків приватні та державні українські компанії брали участь в Міжнародній сільськогосподарській виставці «Agritech» в Катарі, а також в п’ятій Міжнародній виставці-конференції з питань морської оборони в Досі (DIMDEX 2016р.)

Щодо результатів зустрічі глави Катару еміра Амада бін Халіфа Аль Тана та президента України Петра Порошенка на Генеральній Асамблеї ООН, то пан Андрій зазначив наступне: «Його Величність емір та президент України обговорили двохсторонні відносини та шляхи їх зміцнення. Глави держав зачепили і інші важливі теми, а саме: останні регіональні і світові події; залучення українських компаній до крупних проектів в сфері інфраструктури, ініціаторами яких є уряд Катару. Водночас, Україна зацікавилась в участі катарських інвесторів в приватизації державних компаній України. Також ми очікуємо офіційного візиту Його Величності еміра до України найближчим часом».

«Що стосується інвестиційного клімату та основних напрямків співпраці між країнами, я б хотів підкреслити, що це такі сфери як: сільське господарство, інформаційні технології, оборона, туризм і охорона здоров’я. Тому Україна приділяє велике значення істотному збільшенню експорту сільськогосподарської продукції, мінеральних добрив та виробів машинобудівної промисловості в Катар. Україна є не лише джерелом сировини в сільському господарстві для Катару, а й надійний партнер зі створення спільних підприємств з видобутку сировини в Україні», – додав голова групи з міжпарламентських зв’язків з державою Катар Андрій Артеменко.

Посилання на оригінальний текст :http://www.raya.com/mob/getpage/f6451603-4dff-4ca1-9c10-122741d17432/ec38003a-b535-4610-bc29-247d79ed9c0d