АктуальноВсі новиниПодії в Україні та СвітіУкраїна

Підсумки візиту президента Володимира Зеленського у Туреччину: військові договори та підтримка Ердогана

16 жовтня 2020 року відбулась довгоочікувана зустріч Президентів України та Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Ердогана.

За результатом цієї зустрічі було укладено низку міждержавних угод та військових договорів, проголошена підтримка Туреччини у питанні звільненні українських територій.

Отже, у Стамбулі за результатами зустрічі президентів підписано низку документів, зокрема рамкову військову угоду між урядами України та Туреччини.

Від України угоду підписав міністр оборони Андрій Таран, від Туреччини – міністр національної оборони Хулусі Акар.

Наразі текст укладеної угоди не оприлюднено. Але, як раніше повідомляло Міноборони України, документ створює правові підстави для розширення двостороннього співробітництва у зазначеній сфері за 21 напрямом.

Окрім того, Таран та голова Державного агентства з питань оборонної промисловості Туреччини Ісмаїл Демір підписали меморандум про наміри у галузі оборонно-промислових проектів.

Велику увагу двосторонньої зустрічі було приділено деокупації Криму та відновлення контролю України над окремими районами Донецької і Луганської областей, президенти України і Туреччина домовилися докладати всіх зусиль для цього.

“Ми погоджуємося продовжити докладати зусилля, спрямовані на деокупацію Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, а також відновлення контролю України над окремими районами Донецької і Луганської областей України”, – підкреслили лідери України і Туреччини.

Вже відомо, що Україна й Туреччина тісно співпрацюватимуть у межах 75-ї сесії Генасамблеї ООН для забезпечення захисту прав людини в окупованому Криму.

Також Турецька Республіка вітає співробітництво у рамках Кримської платформи, ініційованої Україною, зазначається в документі спільної заяви.

«Для нас надзвичайно важливою є підтримка Туреччиною суверенітету й територіальної цілісності України. Президент Ердоган запевнив, що й надалі докладатиме активних особистих зусиль у питанні звільнення політичних в’язнів – українців та кримських татар», – зазначив Зеленський.

Президент України додав, що на зустрічі з турецьким колегою обговорював ситуацію на Донбасі. Сторони погодилися, що єдиним і правильним шляхом є політико-дипломатичне вирішення кризи та настання сталого миру.

Наприкінці зустрічі, Президент України Володимир Зеленський вручив Президенту Туреччини Реджепу Ердогану орден князя Ярослава Мудрого І ступеня.

«За визначний особистий внесок у зміцнення українсько-турецького міждержавного співробітництва, підтримку незалежності та територіальної цілісності України», – зачитав відповідний указ глава Офісу Президента Андрій Єрмак.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close