Віце-прем’єр наголошує, що змусити Росію зменшити свої “апетити” може лише консолідована позиція Європейського союзу.

Україна знаходиться на порозі континентальної газової війни, яку почала Росія, впевнена Стефанишина / фото REUTERS

Україна знаходиться на порозі континентальної газової війни, яку почала Росія, впевнена Стефанишина / фото REUTERS

Віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина вважає, що “Північний потік-2” відкриває “поле для газової битви на всій території континентальної Європи”.

Про це вона сказала в інтерв’ю Радіо Свобода у суботу, 9 жовтня.

“Ми [Україна] зараз на порозі континентальної газової війни, яку почала Росія. У 2020-му році закінчилася дія Енергетичної стратегії РФ. Вона визначала, що великі копалини є одним з інструментів геополітичного впливу. Вони рухалися у форматі “країна за країною”, – підкреслила вона.

“І ціни на газ – це тиск для запуску “Північного потоку-2″, та індивідуальний шантаж кожної країни – це все частина гібридної війни”, – додала Стефанишина.

Стефанішина наголошує, що змусити Росію зменшити свої “апетити” може лише консолідована позиція Європейського союзу. Саме на цю позицію чекають від саміту Україна-ЄС, який відбудеться наступного тижня.

Читайте такожРосія шантажує Європу для запуску ” Північного потоку-2 – – Вітренко

“Якщо ЄС буде готовий консолідовано виступити з позицією, то це буде елемент, який змусить Росію зменшити свої апетити, так само, як свого часу РФ відступила від лінії розмежування на Донбасі”, – зазначила віце-прем’єр.

За її словами, готовність ЄС до цього вже є, і 12 жовтня під час саміту ЄС вона буде зафіксована.

“Єдині побоювання щодо цього полягають в тому, що гібридні методи Росії набагато швидші, ніж методи, які можуть застосовувати європейські країни. Тому головне – виграти час. Ми достатньо швидко прийшли від ініціювання до досягнення домовленості, яка буде зафіксована на саміті”, – додала Стефанішина.

Віце-прем’єр вважає, що Україна – одна з найбільш стійких країн в контексті енергетичних криз.

“У нас немає ніяких завищених очікувань або позитивних очікувань щодо Росії. Фактично ми в максимально негативній ситуації. Але при цьому ми продовжуємо бути надійним газовим транспортером, продовжуємо виконувати європейські правила. Для нас важливо, щоб європейські партнери теж це робили”, – резюмувала вона.

Як повідомляв УНІАН, 8 жовтня Верховна Рада закликала Європейський парламент невідкладно розглянути на пленарній сесії і вжити заходів для заборони проекту “Північний потік-2”.

Раніше голова правління “Нафтогаз України” Юрій Вітренко заявляв, що Росія штучно поглиблює дефіцит газу на європейському ринку та веде прямий шантаж задля комерційного запуску газопроводу “Північний потік-2”.

Довідка УНІАН. Проектом “Північний потік-2” (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Газопровід проходить в обхід України.

10 вересня в Росії заявили про закінчення будівництва газопроводу “Північний потік-2”, його запустять після сертифікації, як прогнозують, на початку 2022 року.

4 жовтня “Газпром” повідомив, що почав заповнювати газом першу нитку газопроводу “Північний потік-2”.

“Північний потік-2”: що відомо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter