АктуальноВсі новиниУкраїна

Порошенко заявив, що не знав про схеми в оборонці

Президент стверджує, що не знав і не був причетний до жодних корупційних схем за роки правління.

Президент Петро Порошенко стверджує, що не причетний до якихось корупційних схем за час своєї каденції, зокрема в оборонному комплексі. Про це він розповів в ефірі радіостанції Новое время.

“Я наголошую, що до жодних корупційних схем президент Петро Порошенко не був причетний. Я це стверджую і підкреслюю. Мені не було відомо про жодні корупційні схеми, і я з абсолютно чистою совістю вам це кажу і чесно дивлюся в очі, в тому числі і правоохоронним органам”, – заявив Порошенко.

Він зазначив, що така була його “тверда політика протягом п’яти років”: “Якщо людина винна, бігти треба не на телевізійні шоу та чекати потрібно не дати виборів, а потрібно йти в будь-який правоохоронний орган”.

При цьому президент зазначив, що здивований тим, що справи розслідувалися роками, і витік їхніх матеріалів відбувався якраз напередодні виборів.

“Мене дивує позиція, які йдуть щодо оборонпрому з 2016 року – на що ви чекали три роки? Що вам ще було потрібно і чому справа не в суді? Це питання до НАБУ, до САП, до всіх правоохоронних органів. Якщо ми говоримо про справу, яка зараз видається з енергетичного сектору – справа 2015 року. Чотири роки що ви шукали? Чому навмисне і свідомо відбувається витік з правоохоронних органів? І цей витік відбувається прямо за тиждень до виборів”, – сказав Порошенко.

“Безумовно, я, коли б цей витік не відбувся, за два чи тижні або за два роки, я вимагаю, щоб у нас було абсолютно неупереджене, прозоре розслідування. І про результати розслідування повинно бути проінформоване суспільство”, – додав президент.

При цьому глава держави наголосив, що інформація про зловживання при закупівлі в оборонному комплексі – “це удар по армії”.

“Це удар по сектору оборонної безпеки, це удар по сотнях тисяч людей, які працюють в оборонній промисловості України, працюють вдень і вночі… На сьогоднішній день наша армія перебуває під потужною інформаційною атакою. Я жодним чином не буду намагатися виправдати когось, більше того, моя реакція буде – те, що залежить від президентських повноважень – вони будуть звільнені, вони повинні зробити все необхідне для того, щоб була довіра… народу до армії, довіра народу до оборонпрому”, – резюмував Порошенко.

Нагадаємо, 4 березня Порошенко звільнив Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО після журналістського розслідування про корупцію в оборонній сфері. Через це розслідування президент також закликав провести міжнародний аудит в Укроборонпромі. Згідно з розслідуванням журналістів, підприємства Укроборонпрому купували деталі, поставлені контрабандою з Росії групою ділків. При цьому ціни на деталі завищувалися в кілька разів. Учасниками схеми з розкрадання в оборонному комплексі є екс-заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор і директор Укроборонпрому Павло Букін. У вказаній схемі також нібито були задіяні керівники оборонних структур різних рівнів. На цей момент відкрито кілька кримінальних справ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close