КИЇВ. 26 квітня. УНН. Твердження голови Пентагону Ллойда Остіна про те, що США хочуть “послабити” росію, свідчить про зміну стратегії президента Сполучених Штатів Джо Байдена, про що повідомляє CNN, пише УНН.

Цитата

“На тлі того, як вторгнення росії в Україну перетворилося на війну на виснаження без будь-якої значущої мирної угоди, США та їхні союзники почали заявляти про нову, більш довгострокову мету війни: настільки рішуче перемогти росію на полі бою, що вона утримуватиметься від такої атаки будь-коли знову”, – йдеться у матеріалі.

Деталі

Як зазначається, це повідомлення було найчіткіше донесено у понеділок, коли міністр оборони США Ллойд Остін сказав журналістам після поїздки до столиці України, що “ми хочемо, щоб росія була ослаблена настільки, що вона не може робити те, що вона вже зробила під час вторгнення до України”.

Представник Ради національної безпеки США заявив, що коментарі Остіна узгоджуються з тими цілями, які США мали протягом кількох місяців, а саме: “зробити це вторгнення стратегічним провалом для росії”.

“Ми хочемо, щоб Україна перемогла”, – додав представник американської Ради нацбезпеки.

“Одна з наших цілей — обмежити здатність росії робити щось подібне знову, як сказав міністр Остін. Тому ми озброюємо українців зброєю та технікою, щоб захиститися від російських атак, і тому ми використовуємо санкції та експортний контроль, який безпосередньо спрямований на оборонну промисловість росії, щоб підірвати економічну та військову міць росії, щоб загрожувати своїм сусідам та атакувати їх”, – додав посадовець.

За словами високопоставленого представника адміністрації, офіційні особи США, які подорожують із Остіном, сказали, що він планував повторити це повідомлення. “росія виходить із конфлікту слабшою, ніж раніше, — це ідея, на яку посилалися інші представники адміністрації Байдена. Офіційні особи США, однак, раніше не хотіли так прямо заявляти, що мета США полягає в тому, щоб росія зазнала невдачі і в довгостроковій перспективі була “кастрована” у військовому плані, зберігаючи обережний оптимізм щодо того, що якесь врегулювання шляхом переговорів може бути досягнуто”, – пишуть автори статті.

Один східноєвропейський чиновник сказав CNN, що менталітет неймовірно розчаровує. “Єдине вирішення цієї проблеми – перемога України”, – сказав він.

“Зсув у стратегії стався за останні кілька тижнів, про що свідчить зростаюча терпимість до підвищеного ризику з відправкою більш просунутої західної зброї, і це відображення віри в те, що цілі путіна в Україні не припиняться, якщо йому вдасться захопити частину України, як вони не припинилися після анексії Криму у 2014 році”, заявив британський дипломат, якого цитує телеканал.

Як зазначається, зараз серед офіційних осіб США та Заходу зростає усвідомлення — особливо після масового вбивства росіянами мирних жителів в українському місті Буча — що росії потрібно завдати такої сильної економічної та військової шкоди, щоб її агресія була зупинена назавжди. Про це CNN заявили американські та західні офіційні особи.

Представники адміністрації Байдена з оптимізмом дивляться на те, що це досяжна мета, повідомили джерела CNN.

Представники адміністрації та джерела в Конгресі заявили, що вважають, що подальша військова підтримка України може призвести до значних ударів по росії, які зашкодять її довгостроковим військовим можливостям, що принесе стратегічну користь США.

Доповнення

Американська військова допомога Україні сягнула 3,7 мільярда доларів з моменту повномасштабного вторгнення рф.