Головне в Україні

Потрібно постійно нагадувати європейським країнам про те, що відбувається на сході України – глава МЗС Норвегії

Міністр закордонних справ Норвегії Іне Серейде (Ine Marie Eriksen Søreide) заявила, що конфлікт на сході України і далі забирає життя українських громадян, і про це потрібно постійно нагадувати європейським країнам.

“Цей конфлікт має низьку інтенсивність, але при цьому він продовжує забирати життя українських громадян. І я думаю, що потрібно постійно нагадувати європейським країнам про те, що там відбувається”, – сказала І.Серейде під час зустрічі з президентом України Петром Порошенко в четвер у Києві.

Вона також прокоментувала свій візит до м.Маріуполь Донецької області і до лінії розмежування на сході України.

“Мені було дуже важливо бути там вчора, побачити все на власні очі. Але також дуже важливо було продовжувати говорити про гуманітарну частини нашої підтримки. Ми також спілкувалися з представниками місії ОБСЄ, які є представниками Норвегії, і також дуже важливо для нас продовжувати надавати фінансову підтримку в цих питаннях”, – сказала глава МЗС Норвегії.

І.Серейде наголосила, що Норвегія повністю підтримує обмежувальні заходи стосовно Росії.

“Ми цілком згодні з цими заходами, ми цілком підтримуємо український суверенітет і територіальну цілісність, як у рамках НАТО, так і в рамках двостороннього контексту”, – сказала вона.

Крім того, І.Серейде наголосила, що Україна і Норвегія працюють над широким колом питань, і висловила сподівання, що співпраця з ним триватиме, незважаючи на початок передвиборчого періоду в Україні.

Вона також зазначила, що починається тритижневий період активних візитів норвезьких делегацій до України.

“Наступного тижня відвідає (Україна – ІФ) наш міністр, а ще через тиждень прибуде до України наша спікер парламенту, і ми постійно спілкуватимемося”, – сказала І.Серейде.

У свою чергу П.Порошенко подякував уряду Норвегії за підтримку України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close