[multilanguage_switcher]

«Незалежна, суверенна, демократична Україна — це гарантія безпеки в Європі й Польщі», ­¾  зазначила премʼєр-міністр РП Беата Шидло після зустрічі з главою українського уряду Володимиром Гройсманом. Також вона заявила, що Республіка Польща хоче бути представником України в ЄС.

          «Надіюся, що нам вдастся в надзвичайно короткі строки врегульовати питання  щодо агресіїт РФ в Україні. Щиро сподіваємось, що вдасться досягнути цієї мети. Позиція РП щодо представництва України в ЄС залишається незмінною. Наголошуємо на тому, що незалежна, суверенна, демократична Україна», ¾ це гарантія безпеки в Європі й Польщі», ¾ повідомила Шидло після зустрічі з Гройсманом.

          Зустріч премʼр-міністрів Польщі та України відбулась в рамках Економічного Форуму, що проходив в м. Криниця.

          Пані Шидло зазначила, що бажає Україні якнайшвидчого врегулювання конфлікту з Росією. «Польща рішуче підтримує політику накладання санкцій на Росію. Вважаємо, що Мінські домовленості повинні виконуватись, і таку позицію ми займемо на саміті ЄС в Брюсселі», ¾ додала премʼєр.

          Крім того, на порядку денному зустрічі виносились питання взаємної співпраці, спільні проекти в сфері інфраструктури та енергетики. «Ми хочемо посилити безпеку в галузі енергетики; розвивати інфраструктуру, яка повʼязуватиме наші країни; запускати спільні проекти щодо будівництва публічних установ. Також у нас є багато чинних проектів у сфері культури, які можна реалізувати», ¾ розповіла глава польського уряду.

          Шидло виразила сподівання, що відносини з Україною будуть лише покращуватись і поглиблюватись. На думку премʼєра, Польща і Україна — сусідні держави, тому такого роду співпраця є необхідною та кінцевою умовою  гарантії безпеки в Європі.

          «Очевидно, що розмовляли про Польщу і Україну, адже у нас  хоча й нелегке, проте спільне історичне минуле. Тому ми повинні шукати в історії ті моменти, які нас повʼязують, створювати безпечне майбутнє і  відносини добросусідства на основі спільного існування наших держав. І завдяки цьому ми разом протистоятимемо загрозам, які постають на нашому шляху», ¾ висловилась з цього приводу премʼєр-міністр Шидло.