АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Президент Порошенко привітав Канаду з національним святом

Вчора, 1 липня, канадці відзначили національне свято – 151-й День Канади.

Президент України Петро Порошенко привітав канадців на своїй сторінці у Твіттер.

«У світі, напевно, немає щирішого друга України, ніж Канада. Щастя та процвітання вашій країні, у якій живуть прекрасні люди! Happy #CanadaDay! #FêteDuCanada» – написав президент.

В Україні теж відбулося святкування: вперше цього року свято проходило не в столиці. Посольство Канади в Україні та канадські військові, що прибули до України на навчання на Яворівському полігоні, частували млинцями з кленовим сиропом усіх охочих на площі Ринок, у Львові.

Окрім того, канадські військові та поліцейські провели майстер-клас із хокею, національного спорту Канади.

«Вражаємо нині нашим національним спортом хокеєм, військовими, які подають млинці. Наші військові для того тут, щоб помагати не тільки навчаннями, а й млинцями», – сказав посол Канади в Україні Роман Ващук.

Історично так склалося, що між Україною та Канадою – давній та дуже теплий зв’язок. Майже чотири відсотки жителів Канади мають українське коріння.

Канада – єдина іноземна країна, в уряді якої працюють два міністри із українським корінням. Письменниця і журналістка – Христя Фріланд. Вона є міністром закордонних справ. Присягу Фріланд складала на українській Біблії. А ще Мері-Енн Мигичук. Вона працювала міністром зайнятості в уряді Джастіна Трюдо. Свою присягу Мері-Енн закінчила українським словом “Дякую”.

Канада – єдина іноземна країна, в якій відзначають свято вишиванки. Канадський прем’єр, федеральні міністри, депутати – всі одягають вишиванки. А два роки тому, канадські парламентарі з нагоди Міжнародного дня вишиванки хором виконали куплети української пісні “Взяв би я бандуру”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Читайте також

Close
Close