АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Президент ввів в дію рішення РНБО щодо Криму

Президент затвердив Стратегію деокупації Криму, схвалену раніше Радою нацбезпеки.

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО Про Стратегію деокупації і реінтеграції анексованого Криму, повідомляє прес-служба ОП в середу, 24 березня.    

Документ визначає комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного й іншого характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації і реінтеграції Криму.  

Зокрема, Стратегія визначає пріоритети для держави щодо захисту прав і свобод людини, порушених внаслідок тимчасової окупації АРК. Також Стратегія дає чіткий сигнал світовій спільноті, що Україна є послідовною у своїх діях щодо відновлення територіальної цілісності.  

“Згідно зі Стратегією, у рамках державної політики щодо забезпечення деокупації території Криму Україна ініціює міжнародний переговорний процес щодо визначення модальностей звільнення тимчасово окупованої території і відновлення на цій території конституційного ладу України, ґрунтуючись, зокрема, на положеннях Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку із приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також на результатах діяльності Кримської платформи”, – ідеться в документі.  

Відзначається, що Україна розвиває Кримську платформу як ключовий зовнішньополітичний інструмент консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію Криму, а також захисту прав і інтересів громадян України.  

Також документ є закликом до об’єднання міжнародних зусиль у захисті норм міжнародного права і розвитку миру і безпеки в Європі.

Кабміну доручено розробити План реалізації Стратегії деокупації і реінтеграції тимчасово окупованого Криму, на основі якого відповідні державні органи підготують і реалізовуватимуть заходи щодо забезпечення деокупації і реінтеграції півострова.

Теги
Close