Йдеться про втілення реформ, поступову економічну інтеграцію та поглиблення політичної асоціації і повного впровадженя глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

Урсула фон дер Ляєн зазначила, що цей процес потребує трьох аспектів, над якими йде робота / фото REUTERS

Урсула фон дер Ляєн зазначила, що цей процес потребує трьох аспектів, над якими йде робота / фото REUTERS

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн перелічила три напрямки, які наблизять Україну до перспективи членства в Євросоюзі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила за підсумками засідання 23-го саміту Україна – ЄС, який відбувався у Києві.

Зокрема, вона відповіла на питання про терміни отримання Україною перспективи членства в Євросоюзі.

Президент Єврокомісії заявила, що український народ під час Революції гідності чітко і гучно заявив про зовнішньополітичний вибір. “Україна як суверенна і незалежна країна цілком здатна визначити свої власні політичні пріоритети. Для нас це дуже важливо: ми дуже близькі і ми стаємо ще ближчими один до одного”, – заявила фон дер Ляєн.

Читайте такожЄС визнав значний прогрес України у проведенні реформ: спільна заява за результатами саміту

Вона сказала, що цей процес потребує трьох аспектів, над якими відбувається робота.

“Один стосується неодмінно реформ”, – сказала президент Єврокомісії і відзначила мужність, налаштованість і стійкість президента Володимира Зеленського у питанні подальшого руху на шляху реформ заради користі країни і українського народу.

“Другий стосується поступової економічної інтеграції. Це потужна сила. Це є рушійною силою, оскільки чим ближчими ви будете економічно, тим легшим буде подальший шлях”, – заявила президент Єврокомісії.

Також вона відзначила важливість поглиблення політичної асоціації України з ЄС, повного впровадження Угоди про асоціацію, глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі.

“Важливим є те, що ми одна європейська сім’я, і відповідно, ми працюємо разом”, – сказала вона.

Своєю чергою, президент Європейської ради Шарль Мішель сказав, що було домовлено мобілізувати дискусії у Євросоюзі з питання зближення України з ЄС.

При цьому, президент України Володимир Зеленський повідомив, що сказав президенту Європейської ради про відсутність розуміння, коли Україна вступить в ЄС.

“Я сказав пану президенту (Європейської ради Шарлю Мішелю – УНІАН), що нашому суспільству і мені, як частині цього суспільства та лідеру країни, вже зрозуміло, що ми (Україна та ЄС – УНІАН) йдемо одним шляхом, однак не вистачає розуміння, де той фініш у цьому шляху і чи є він”, – розповів Зеленський.

Президент України наголосив, що Україна робить усе можливе, щоб “фініш у цьому шляху” був найближчим часом.

Як повідомляв УНІАН, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна прагне через рік підписати угоду про “промисловий безвіз”з Євросоюзом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter