Укрзалізниця отримає 130 вантажних електричних локомотивів зі значною локалізацією виробництва в Україні.

Президент Володимир Зеленський підписав закон Про ратифікацію рамкової угоди між урядами України та Франції про офіційну підтримку оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ Укрзалізниця №1607-IX, який Верховна Рада прийняла 1 липня. Про це в четвер, 22 липня, повідомляє прес-служба глави держави.

Зазначено, що ратифікація рамкової угоди дозволить Укрзалізниці придбати 130 електровозів (80 – двосистемних, 50 – односистемних) зі значною локалізацією виробництва в Україні.

Закупівля локомотивів буде здійснюватися за рахунок держбюджету і державних зовнішніх запозичень. При цьому французька сторона надає Україні офіційну підтримку, призначену для фінансування проекту.

Згідно з рамковою угодою, офіційна підтримка становить не більш як 85% від загальної суми контрактів. Українська компанія, визначена урядом України, повинна буде сплатити не менш ніж 15% від загальної суми контрактів шляхом попередньої оплати на користь французького постачальника.

“Загальна сума офіційної підтримки складає 750 млн 125 тисяч євро і фінансує реалізацію проекту. Зокрема, 350 млн євро становитиме казначейська позика уряду Французької Республіки, а 400 млн 125 тисяч євро – банківські позики, гарантовані Bpifrance Assurance Export (діє від імені уряду Французької Республіки)”, – йдеться в повідомленні.

Проект передбачає придбання у Франції товарів і послуг, а також придбання українських або іноземних товарів і послуг в межах 50% від загальної суми контрактів.

За виконання контрактів несе відповідальність французький постачальник, за умови, що офіційна підтримка, надана для придбання українських товарів і послуг, не перевищує 50% від суми експортних контрактів.