Очільник МЗС Вадим Пристайко анонсував зустріч між лідерами України та Угорщини Володимиром Зеленським та Віктором Орбаном. Він зазначив, що наразі оперативно планується зустріч українського президента з угорським прем’єром, та зустріч на рівні глав МЗС, хоч формат може і змінитися. Таким чином, Україна сподівається знизити рівень ескалаці і врешті-решт вийти на нормальний рівень взаємовідносин.

Така ініціатива українського Президента, є позитивною новиною. Звичайно, Україна не сподівається розв’язати всі питання за один раз. Адже, очевидно, що ця проблема сучасних міждержавних відносин більше стосується внутрішньої політики Угорщини, ніж відносин між Україною та Угорщиною. Як відомо, Угорщина вимагає від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону Угорщина блокує проведення комісії Україна-НАТО. Щоб сісти на переговори на нормальному, позитивному Україна йде на деякі поступки претензіям Угорщини. Так, Україна вже подовжила до 2023 року імплементацію закону про освіту, особливо сьомої статті, яка турбувала угорських партнерів. Тобто половину домовленостей Україна вже виконала. Зараз йдеться про приватні школи, які мають бути виведені з-під дії цього закону. Україною буде ухвалено новий закон про середню освіту, який, загалом, вирішить питання, що турбують угорську громаду Закарпаття та відкриє нову сторінку в відносинах між двома країнами.

В цей же час, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що Україна готова домовлятися, але тиск і шантаж Угорщини не пройде. Українську сторону турбують насамперед власні громадяни з угорським походженням, а не заспокоєння угорських партнерів. Тим більше, в Україні угорську національну меншину ніхто в правах не обмежує. А ті можливості, які створюються новим законом про освіту, навпаки, їх розширюють. Створюється можливість українцям угорського походження вивчати українську мову, бути інтегрованішими, мати більше можливостей для працевлаштування, навчання, роботи, щоб реалізовувати себе не тільки в тій частині України, де вони проживають, а й у ширшому контексті.

Нагадаємо,що на Закарпатті мешкає 1,2 млн. українців і 150 тис. угорців.

Ми в соціальних мережах