АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

Президент Зеленський і глава ЄК обговорили вакцинацію і Крим

Також президент України і глава Єврокомісії обмінялися думками про ситуацію на сході України.

Президент України Володимир Зеленський в четвер, 27 травня, в ході телефонної розмови обговорив з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн поставку вакцин від коронавірусу, ситуацію на Донбасі, а також співробітництво в форматі Кримської платформи. Про це повідомляє Офіс президента.  

Так, президенти домовилися про необхідність активізувати зусилля з надання Україні необхідної кількості вакцин, обговорили перспективи створення в ЄС механізму розподілу вакцин і позитивно оцінили роль програми COVAX.  

Вони також домовилися продовжувати співробітництво з метою забезпечення взаємного визнання цифрових сертифікатів для відновлення непріоритетних подорожей громадян України та ЄС.  

“Євросоюз залишається повністю відданим своїй політиці невизнання незаконної анексії Криму і міста Севастополя РФ. Лідери обговорили початок роботи Кримської платформи і домовилися про співпрацю в цьому форматі. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вітала особисту ініціативу Володимира Зеленського про початок цього важливого міжнародного формату з метою деокупації Кримського півострова і захисту прав людей, які там проживають”, – йдеться в повідомленні.  

Співрозмовники відзначили спільні зобов’язання щодо зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та ЄС, а також привітали зусилля України щодо реалізації її європейських прагнень, зокрема шляхом співпраці з метою зміцнення верховенства права і реформ.  

Також сторони відзначили прогрес в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також висловили сподівання про початок консультацій щодо перегляду торговельної лібералізації в рамках поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі і перегляду досягнення цілей Угоди про асоціацію.  

Крім того, було відзначено прогрес, досягнутий у контексті виконання умов другого траншу макрофінансової допомоги.  

Співрозмовники підтвердили готовність якнайшвидше завершити технічні процедури з метою підписання Угоди про спільний авіаційний простір, оцінили співпрацю з підготовки Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції і погодилися почати здійснення оцінки на місці, як тільки дозволить епідемічна ситуація.  

“Сторони також обговорили зацікавленість України в залученні до реалізації Європейського зеленого курсу і допомогу ЄС у цьому. Президенти домовилися активізувати співпрацю з метою підтримки економічного відновлення та інвестицій”, – повідомили в ОП.

Теги
Close