Оберіть мову:

[multilanguage_switcher]

Здається, неоголошена “гра в провокації” закінчиться ще не скоро. Минулий тиждень відзначився низкою горезвісних подій на Кримському півострові. Спочатку варто визначити, хто матиме найбільшу вигоду від цього.  Одразу зазначимо, що український уряд – останній, хто зацікавлений у загостренні ситуації на півострові, що дуже легко пояснити. Україна в рамках поточної політичної ситуації в Європі робить все, щоб чітко дотримуватися Мінських угод, її репутація в ЄС значно важливіша за інтрижки в Криму. Якщо хоч раз буде виявлено, що диверсія була спланована Головним управлінням розвідки України, довіра європейських лідерів до українського уряду  буде серйозно підірвана.

Якщо ми поглянемо з боку Росії, вигода буде очевидна. Чесно кажучи, навіть трохи важко визначити цілий перелік переваг, які отримають політики Кремля від військового напруження в Криму. Можливо основною метою Кримських провокацій є зіпсувати імідж України на міжнародному рівні, адже це є обовʼязковою умовою для Росії порушити Нормандський формат без проблем.

Осаннім, але не менш важливим є те, що провокації в Криму можуть бути використані Росією як привід для подальшої ескалації конфлікту з Україною та потенційного повномасштабного вторгнення на територію. Наразі можна стверджувати, що ці провокації невипадкові і що вони повторюватимуться. Це могло бути випробуванням реакції міжнародної спільноти на такі “спектаклі”. Нажаль, зараз занадто важко давати оцінки через непередбачуваність поведінки влади Росії. У будь якому випадку ми маємо бути готові до найгіршого.