АктуальноВсі новини

Прожитковий мінімум збільшуватимуть поступово

В уряді обіцяють поступово збільшувати прожитковий мінімум до 30-40% від розміру зарплати.

Кабмін має намір збільшувати прожитковий мінімум поступово до рівня, який складатиме 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики України.

За словами глави відомства Юлії Соколовської, затверджений Кабміном законопроект про відв’язку більшості виплат від прожиткового мінімуму дозволить підвищити прожитковий мінімум до фактичного рівня.

“Зараз є різні підходи до визначення суті “фактичного прожиткового мінімуму”. І ми будемо рухатися до того, щоб він становив не менше 30-40% від розміру середньої заробітної плати. Тобто, ми орієнтуємося для різних категорій населення на 3-4 тисячі гривень. А це – збільшення майже удвічі!” – цитує прес-служба Соколовську.

Як зазначила міністр соцполітики, реформа механізму застосування прожиткового мінімуму дозволить надавати допомогу тим, хто її реально потребує.

“В першу чергу, це відчують на собі ті категорії населення, для яких соціальні виплати (залежні від прожиткового мінімуму) є основним джерелом існування. Якщо ми говоримо про зміну у визначенні посадового окладу, то це стосується працівників бюджетної сфери, працівників державних органів, суддів і військовослужбовців”, – додала вона.

Раніше Кабмін запропонував підняти прожитковий мінімум удвічі. Кабінет Міністрів України схвалив законопроект, який дозволяє підвищити прожитковий мінімум до 4200 гривень на місяць.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close