АктуальноВсі новиниУкраїна

Пристайко назвав альтернативу мінським угодам

Вадим Пристайко заявив, що у МЗС України є запасний план на випадок, якщо “варіант номер один не працює”.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що альтернативою мінським угодам може бути операція з підтримання миру, яка взагалі не передбачена мінським процесом. Про це він сказав в інтерв’ю РБК-Україна в понеділок, 18 листопада.

Пристайко зазначив, що у МЗС є “папка з варіантом номер два, на випадок якщо варіант номер один не працює”. У ній написано, що якщо мінський процес не реалізується, треба мати альтернативні варіанти дій.

“Я вже багато раз говорив, що це може бути операція з підтримання миру. Мінським процесом вона взагалі не передбачена. І навіть коли лідери її обговорюють, виникає справедливе запитання: так ми виходимо з мінських угод? Тобто я не сказав нічого “антимінського”, навпаки, лідери давно вже обговорюють можливість змін, які передбачають можливість місії з підтримання миру”, – сказав він.

Водночас він додав, що якщо цей варіант не спрацьовує, наприклад, Росія блокує рішення Радбезу ООН і місія не виникає, тоді, очевидно, дипломатична система отримує третій варіант.

“І у нас в запасі є ще кілька варіантів, які вимальовувалися вже президенту в загальних рисах”, – додав Пристайко.

Нагадаємо, що раніше Пристайко розповів, що Україна готова піти на компроміс, встановивши до проведення виборів на Донбасі спільний з ОБСЄ контроль над кордоном з Росією.

Також Пристайко заявив, що Україна може вийти з мінським угод, якщо зустріч у нормандському форматі не дасть результату.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close