АктуальноВсі новиниУкраїна

ПриватБанк можна націоналізувати повторно – НБУ

Центробанк має намір знову націоналізувати банк, якщо суд скасує відповідне рішення 2016 року.

Заступник глави Національного банку Катерина Рожкова заявляє, що фінрегулятор готовий знову провести націоналізацію ПриватБанку, якщо суд скасує відповідне рішення 2016 року.

Рожкова заявила, що скасування націоналізації приведе до зупинки програми співпраці з МВФ на 3,9 млрд доларів і підірве довіру інвесторів. За її словами, скасування націоналізації також змінить механізм, за допомогою якого держава влила в банк 155 млрд гривень (5,88 млрд доларів), щоб врятувати його від неплатоспроможності. “Тоді банк залишиться без капіталу. Ми, як регулятор, приймемо рішення відповідно до закону: стаття 56 закону говорить нам, що ми повинні оголосити такий банк неплатоспроможним”, – сказала Рожкова. “Це буде означати або ліквідацію банку, або повернення його в державну власність”, – повідомила заступник глави НБУ. При цьому Рожкова додала, що найкращим варіантом було б повернення банку державі з огляду на його роль в економіці.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва за позовом Ігоря Коломойського визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною. Наступне засідання у цій справі відбудеться 4 червня.

Раніше радник новообраного президента Володимира Зеленського, екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, заявив, що рішення суду про визнання незаконною націоналізацію ПриватБанку виконати неможливо.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close