АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Призначено нового голову МВФ

Крісталіна Георгієва обійме посаду директора-розпорядника МВФ і голови з 1 жовтня.

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) ухвалила рішення затвердити кандидатуру представниці Болгарії Крісталіни Георгієвої на посаду директора-розпорядника фінансової організації. Про це йдеться в заяві Фонду, оприлюдненій у середу, 25 вересня. 

“Виконавча рада МВФ вибрала сьогодні Крісталіну Георгієву на посаду директора-розпорядника МВФ і голови Виконавчої ради на п’ятирічний період із 1 жовтня 2019 року.

Георгієва, яка змінила Крістін Лагард, стане першою з моменту заснування організації в 1944 році главою МВФ із країни з ринковою економікою, що формується”, – наголошується в документі. Георгієва була єдиним кандидатом на посаду керівника Фонду. 

Раніше восени МВФ зняв вікові обмеження для директора-розпорядника організації з метою дозволити їй обійняти цю посаду. З 1951 року на посаду керівника організації не розглядаються кандидати віком понад 65 років, тоді як Георгієвій 13 серпня виповнилося 66 років. Крім того, згідно з колишніми правилами, після 70-річчя керівник МВФ повинен залишити свою посаду. 

Виконавча рада МВФ 26 липня оголосила про початок процесу відбору нового керівника організації замість Лагард, яка повідомила, що тимчасово припиняє виконувати обов’язки директора-розпорядника МВФ і залишила цю посаду 12 вересня. На початку серпня Євросоюз вибрав як єдиного кандидата на посаду нового глави МВФ представника Болгарії Георгієву. Минулого тижня депутати Європарламенту абсолютною більшістю голосів схвалили призначення Лагард на посаду глави Європейського центрального банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close