[multilanguage_switcher]

Управління розвідки України повідомила про затримання двох агентів Кремля, які діяли у межах території, яке не є зоною бойових дій. Оприлюднені телефонні розмови, які вдалося перехопити, розкрили плани Москви захопити половину країни.

Двоє агентів базувались у Дніпропетровській області, за 150 км від території ведення бойових дій між українською армією, армією РФ та ополченцями на сході України.

Управління розвідки України стверджує, що діяльність агентів контролювала Москва , а вони, в свою чергу, заснували організації, що підтримували «створення Дніпропетровської Народної Республіки» яка мала у подальшому приєднатися до Росії.

Інше угрупування перехопили за 60 км від лінії фронту, у Андронівці, під час транспортування гранатомету, протипіхотної міни ти боєприпасів. Це лише продовження гібридної війни, яку було розпочато ще під час анексії Криму та розпалення конфлікту в Донецькій і Луганській областях, що на сході України, повідомили співробітники розвідки.

У вівторок посольство України у Лондоні оприлюднило перехоплені телефонні розмови, що відбулися після кривавих повстань в Україні проти проросійського президента у 2014 році. Після приходу до влади нового про-європейського уряду, Путін анексував Крим та таємно відправив війська на схід України.

У аудіо-записі розмови головний радник Путіна Сергій Глазьєв дає вказівки проплаченим прибічникам Росії організувати протести та захопити урядові будівлі у російськомовних регіонах країни. «Я отримав пряму вказівку підняти людей в Україні, де це можливо. Тому ми маємо вивести людей на вулиці… і зробити це якомога швидше», – наказує Глазьєв. «Ви не розумієте, президент вже підписав наказ, операція почалась і ми маємо інформацію, що військові вже висуваються».

Юрій Луценко, Генеральний Прокурор України, заявив про свої наміри використати записи для притягнення до відповідальності російських генералів та політичних лідерів за військові злочини у Міжнародному Кримінальному Суді. Він викликав Глазьєва на допит.

У своїй відповіді українським прокурорам радник Путіна спростував звинувачення, назвавши їх “маячнею”, хоча коментувати ситуацію з наявними записами він не став. Глазьєв додав, що не визнає український уряд легітимною владою та сказав, що на його думку громадяни у різних регіонах України мають «законні підстави» для проведення референдумів щодо відділення.

Глазьєва звинувачують у закликах до захоплення адміністративних центрів у Харкові, Одесі та Запоріжжі, які знаходяться за межами зони конфлікту. Харків – важливе промислове місто, Одеса- головний порт, а у Запоріжжі знаходиться найбільша в Україні атомна електростанція.

«Люди мають зібратись на майдані і просити Росію захистити їх від Бандерівців» [сленгова назва українських націоналістів]. Спеціально навчені люди мають викинути бандерівців з будівель обласної ради, а потім організувати свою обласну раду та створити виконавчу владу, яка контролюватиме міліцію», командував Глазьєв в одній з телефонних розмов.