АктуальноВсі новиниГоловне у СвітіСвіт

“Путин передаст”: у Москві затримали мітингувальників проти передачі Курильських островів Японії.

Сьогодні, 22 січня, в Москві біля будівлі посольства Японії в Грохольскому провулку прихильники Комуністичної партії Російської Федерації та Лівого Фронту провели пікет проти можливої ​​передачі Курильських островів.

Зібралося приблизно 100 осіб із плакатами “Путин передаст Курилы Японии?!”, ” Руки прочь от Курил!”, ” Хватит торговать Россией!”. Поліція періодично вимагала згорнути прапори і плакати, оскільки формально відбувається зустріч із депутатом, проте потім плакати з’являлися знову.

Пізніше біля посольства Японії почалися затримання. Поліція забрала у протестувальників плакати, заявляючи про те, що прапори і плакати можуть тримати тільки депутати та їхні помічники. Загалом затримали 11 осіб з Лівого Фронту та КПРФ.

Сьогодні мають відбутися переговори президента Росії Путіна та прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

Раніше аналогічна акція відбулася в Хабаровську (за даними мерії, в ній взяли участь близько 100 осіб, за даними організаторів – близько 500 осіб), пікети відбулися в Находці та Калінінграді.

Росія і Японія не можуть укласти мирний договір після закінчення Другої світової війни через те, що Японія вимагає повернення Курильських островів.

10 січня депутати ЛДПР внесли до Держдуми законопроект “Про територіальні претензії до Російської Федерації з боку Японії”, що забороняє ухвалювати будь-які правові акти, які розглядають відторгнення цих територій.

На Східноазіатському саміті в Сінгапурі, що відбувся в листопаді минулого року, Абе та Путін домовилися прискорити переговори щодо мирної угоди.

Згідно з декларацією 1956 року, СРСР був готовий обговорювати передачу Японії островів Шикотан і Хабомаї після підписання мирного договору.

Однак цього тижня глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Японія має визнати, що Курильські острови належать Росії, і що без цього не може бути прогресу в обговоренні мирного договору. За його словами, визнання Курил російськими – базова позиція Росії, яка не обговорюється.

За словами Лаврова, у Росії та Японії залишаються суттєві розбіжності щодо цієї теми, однак обидві сторони розуміють, що необхідно кардинально покращувати відносини.

Після капітуляції Японії в Другій світовій війні СРСР включив до свого складу всю територію Сахаліну і Курильських островів, які раніше належали Японії. У 1951 році Радянський Союз і Японія не змогли підписати мирний договір, зокрема, через те, що в ньому не було положення про те, що Сахалін і Курили переходять до складу Росії.

Токіо вважає, що острови мають належати до префектури Хоккайдо на підставі російсько-японського трактату про торгівлю і кордони 1855 року. Після того як СРСР включив Курили до свого складу, японське населення островів було депортовано. Токіо заявляє, що депортовані жителі були позбавлені власності і втратили можливість займатися рибним промислом. Москва ж заявляє, що острови увійшли до складу Радянського Союзу за підсумками Другої світової війни, і суверенітет Росії над ними беззаперечний.

Зараз населення Курильських островів становить майже 20 тисяч осіб. На островах розташовуються російська військова частина та прикордонні поселення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close