Нардепи планують ввести кримінальну відповідальність за незаконний видобуток бурштину, а також врегулювати ринок.

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 12 листопада, в першому читанні підтримала 342 голосами законопроект, який регулює видобуток бурштину.

Документ доповнює Кримінальний кодекс України статтею 240, згідно з якою незаконний видобуток, збут, придбання і перевезення бурштину караються штрафом від 3 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (51 тис. – 17 тис. гривень). Також може застосовуватися захід у вигляді обмеження волі на термін від 3 до 6 років або позбавлення волі на той самий термін з конфіскацією майна.

Ті самі дії, вчинені повторно або у великих розмірах, або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, караються позбавленням волі на термін від 4 до 7 років з конфіскацією майна.

Сприяння посадовій особі з використанням службового становища карається позбавленням волі на термін від 5 до 8 років з конфіскацією майна. Перераховані вище дії, які спричинили тяжкі наслідки (збитки більш як 85 тис. гривень), караються позбавленням волі на термін від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до 5 років.

Крім того, законопроект пропонує врегулювати відносини щодо користування надрами з метою видобутку бурштину, припинення незаконного видобутку бурштину, зростання рівня життя населення в місцях видобутку бурштину, забезпечення охорони навколишнього природного середовища та рекультивації земель.

Як повідомлялося, Кабмін прийняв низку рішень, в тому числі законопроекти про легалізацію видобутку бурштину та грального бізнесу.

Пізніше в Кабміні розкрили пропозиції з видобутку бурштину. Експорт необробленого бурштину хочуть заборонити, а за його контрабанду ввести кримінальну відповідальність.

Ми в соціальних мережах