В Україні вводяться відкриті партійні списки з регіональними округами, прохідний бар’єр знижено з 5% до 4%.

Верховна Рада на засіданні в четвер, 11 липня, 230 голосами прийняла новий Виборчий кодекс, який вступить в силу з грудня 2023 року.

Перед прийняттям кодексу нардепи більше години не могли проголосувати за повторний розгляд деяких поправок.

Відповідно до законопроєкту, прохідний бар’єр знижується з 5% до 4%. В Україні вводяться відкриті партійні списки з регіональними округами замість пропорційної системи за закритими партійними списками і мажоритаркою. Отже, замість більш як 200 одномандатних округів буде 27 регіональних.

У кожному окрузі партія сформує свій список кандидатів. І партія, і кандидати отримають свої порядкові номери, щоб виборці їх не забули, усі списки повісять у кожній кабінці.

У бюлетені будуть тільки дві графи: “Номер партії, за яку віддаєте свій голос” і “Номер кандидата в народні депутати з партійного списку”.

Якщо кандидат у депутати набере відповідну кількість голосів виборців, він зможе переміститися вгору за списком або, навпаки, опуститися вниз.

Депутатські мандати розподілятимуть пропорційно до результатів виборів. Чим більшою є підтримка в партії, тим більше мандатів вона отримає. Місця в сесійній залі займуть ті кандидати, які отримали найбільшу підтримку у своєму регіоні.

Парламент розпочав розгляд законопроєкту про новий виборчий кодекс 6 червня. Нардепи розглянули 4568 поправок.

Як відомо, дострокові вибори до Ради 21 липня пройдуть за старим законодавством.

Ми в соціальних мережах