АктуальноВсі новиниУкраїна

Рада скасувала закон про стройовий статут ЗСУ

Прийнятий закон дозволить привести нормативно-правові акти України у відповідність до євроатлантичних норм і критеріїв членства в НАТО.

Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект №2466 про визнання таким, що втратив чинність, закону Про Стройовий статут Збройних сил України. “За” проголосували 278 нардепів у ході пленарного засідання в середу, 5 лютого.  

“Законопроект спрямований на впровадження стандартів НАТО в усіх сферах військової діяльності з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в Організації Північноатлантичного договору”, – йдеться в пояснювальній записці.  

Також прийнятий закон дозволить привести нормативно-правові акти України у відповідність до євроатлантичних норм і критеріїв членства в НАТО шляхом внесення змін до відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів України з питань, які регулюються Строєвим статутом ЗСУ.  

Законом передбачено, що Кабмін до 1 березня 2020 року має внести свої нормативно-правові акти, передбачивши повноваження Міноборони визначати стройові прийоми і рухи військовослужбовців без зброї і зі зброєю; строї підрозділів та військових частин у пішому порядку і на машинах; порядок виконання військового вітання, проведення стройового огляду, місце Бойового Прапора військової частини у строю, порядок його внесення і винесення; обов’язки військовослужбовців перед шикуванням і в строю та вимоги до їх стройового навчання.  

Цей закон набуде чинності з 1 березня 2020 року.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close