АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

Рада ухвалила закон про мову, який розглядала два місяці

Народні депутати України розглядали поправки до закону про державну мову чотири пленарних тижні.

 Верховна Рада на засіданні в четвер, 25 квітня, 278 голосами прийняла законопроекту №5670-д Про забезпечення функціонування української мови як державної

На ранковому засіданні нардепи розглянули останні 17 із 2085 поправок. 

“Цей момент настав – ми завершили розгляд усіх поправок в закон про українську мову як державну. Кожна правка була названа – права опозиції були повністю захищені. І я прошу голову комітету надати заключний текст поправок, до яких необхідно повернутися”, – сказав спікер Ради Андрій Парубій. 

Після цього виступили представники фракцій і Парубій.

Зазначимо, парламент розглядав поправки до мовного закону чотири пленарних тижні. До розгляду законопроекту в другому читанні нардепи приступили 28 лютого. 

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови і ввести посаду уповноваженого із захисту державної мови. 

За документом, знання державної мови – обов’язкова умова для отримання іноземцями паспорта громадянина України. 

Також держава зобов’язана забезпечити громадянам можливості для опанування української мови. 

Закон, зокрема, регулюватиме застосування української мови як мови громадянства України, а також її застосування в діяльності органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в Україні, державних і комунальних підприємств, установ і організацій, інших суб’єктів господарювання державної і комунальної форм власності. 

Також передбачається застосування української мови в публічних сферах:

  • в освіті і науці;
  • у сфері культури, на телебаченні й у радіомовленні, у друкованих засобах масової інформації, у книговиданні і книгорозповсюдженні;
  • у сфері електронних інформаційних систем;
  • у сфері обслуговування споживачів;
  • у сфері спорту, телекомунікацій і поштового зв’язку, юридичних послуг, охорони здоров’я, транспорту;
  • при позначенні топонімів, у рекламі, при виготовленні вивісок і табличок;
  • у діяльності громадських об’єднань, політичних партій, суб’єктів господарювання приватної форми власності при наданні інформації про їх товари і послуги.

Також пропонується впровадити повсюдне вжиття державної мови в називаннях і назвах, визначити стандарти державної мови і впорядкувати захист державної мови. 

Нагадаємо, Рада підтримала за основу в першому читанні законопроект Про забезпечення функціонування української мови як державної 4 вересня минулого року. 

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close