Рада ЄС має намір продовжити ще на рік заборону на інвестиції в анексований Росією Крим.

Сьогодні в Люксембурзі пройде засідання Ради Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ, на якому планують подовжити санкції проти Російської Федерації через  незаконно анексований Крим та Севастополь.

Відомо, що рішення буде затверджено без обговорення за «А» процедурою на початку засідання.

 Таким чином, санкції, застосовані до Криму та Севастополя будуть продовжені до 23 червня 2018 року.

Так, рішення про продовження санкцій було прийняте 6 червня на рівні Комітету постійних представників країн-ЄС (COREPER).

Відомо, що санкції були запроваджені ЄС 14 червня 2014 року на імпорт продукції, виробленій в Криму чи Севастополі, на інвестиції до Криму чи Севастополя, туристичні послуги, зокрема, круїзні кораблі не можуть заходити в порти Криму, за виключенням надзвичайної ситуації, на експорт окремих товарів та технологій для кримських компаній чи для використання в Криму у сфері транспорту, телекомунікації та енергетичного сектору. По завершенню засідання Ради ЄС у той же день в Люксембурзі відбудеться зустріч міністрів Східного партнерства, метою якої є підготовка до саміту Східного партнерства, який пройде 24 листопада в Брюсселі. Учасниками Східного партнерства є Україна, Грузія, Молдавія, Вірменія, Азербайджан та Білорусь.