АктуальноВсі новиниГоловне у Світі

РФ згодна виплатити борги Раді Європи

Росія погасить всі борги за внесками, коли ПАРЄ усуне загрозу подальшої дискримінації національних делегацій, кажуть в Москві.

Росія готова погасити борг за членськими внесками перед Радою Європи в 60 мільйонів євро.

Цю інформацію підтвердив глава комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Костянтин Косачов. Він заявив, що це станеться, коли ПАРЄ усуне загрозу подальшої дискримінації національних делегацій. “У цьому випадку Росія буде готова не просто виплатити свій щорічний внесок, а й відновити той борг, який накопичився за минулі два роки. Це наша офіційна позиція, і я можу її тільки вітати”, – заявив Косачов. У Радфед наголосили на необхідності реформувати Раду Європи таким чином, щоб у кожної делегації було гарантоване право голосу. Французький депутат в ПАРЄ Олів’є Бехт вважає, що Росія повинна повернутися в Асамблею і мати можливість обирати генсекретаря ради та суддів ЄСПЛ. “Однак разом з тим Москва повинна дати позитивні сигнали в плані вирішення української кризи. Ця країна займає ключове місце в Європі, і тому вона повинна виконувати свої обов’язки відповідно до ролі”, – вважає Бехт. Його колега, німецький депутат Гіде Єнсен підкреслила, що Рада Європи завжди була майданчиком для діалогу, який виключає ізоляцію будь-кого з її учасників, і що одна з головних задач організації сьогодні – таким майданчиком залишитися.

Нагадаємо, віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія в 2019 році не платитиме внесок в ПАРЄ. Пізніше російський парламент вирішив не посилати делегацію в ПАРЄ в січні і залишити чинним рішення про замороження виплати внеску РФ у бюджет Ради Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close