Головне в Україні

Річниця референдуму щодо незаленжності України

Майже три десятки минуло з часу проведення референдуму, на якому 90% населення України виявили інтерес до відокремлення від Радянського Союзу та утворення незалежної держави на теренах наших територій. Не виключенням, звичайно були й території вже анесованого Криму, окупованих Донецьку й Луганську.

Але 13 років потому РФ імітувала новий референдум, який штовхнув людей Криму та Донбасу у нову безодню жахливого життя. Реакціі і актуальні переживання людей сьогодні висловив Денис Кзанський, представник Донбасу під час мінських зустрічей. «Вони розуміють, що Росія їх не забере, Росії вони не потрібні. Люди просто хочуть нормального життя у будь-якій повноцінній державі, без обстрілів, і залишити в минулому безправ’я, в якому вони зараз існують» – говорить Денис щодо жителей ОРДЛО, і додає про людей Донбасу, які живуть вже на підконтрольних Україні територіях: «Тут побачили те, що сталося наприклад з ОРДЛО, з людьми, які живуть у Луганську, Донецьку. І якщо у людей із підконтрольних Україні територій і були якісь ілюзії стосовно можливого відділення від України, то у більшості такі ілюзії вже точно зникли. Звісно, залишається якийсь відсоток людей, які продовжують вірити у ворожість України, які не хочуть жити в Україні, які ненавидять усе українське. Але відсоток таких людей – невеликий».

Денису задають активні питання щодо проросійських людей там, щодо активної видачі російских паспортів, але в Дениса іллюзій на рахунок цього нема: «Там живуть різні люди – хтось бере ці паспорти, а хтось не бере. Безперечно, більшість людей, які підтримували Україну, які не хотіли в Росію, які не хотіли цих псевдореферендумів (в ОРДЛО), які не сприймають бойовиків, вони виїхали з цієї території. Принаймні більшість молодих людей, самодостатніх – вони поїхали. А щодо тих, хто залишився, більшість, напевно, дійсно дотримується проросійських поглядів. Я думаю, що вони в більшості своїй братимуть російські паспорти. Якщо ви безпосередньо живете в Луганську, Донецьку чи Макіївці, російський паспорт вам не допоможе. Тобто, є він у вас чи його немає, від цього рівень ваших доходів і витрат не залежить. Це просто якийсь папірець, що лежить у шафі. Єдине, що він дає – можливість емігрувати до Росії. Виїхати без перешкод і знайти собі роботу вже в Російській Федерації. І більшість тих, хто одержує російські паспорти, насправді роблять це саме заради цього. Бо наприклад, середня зарплата в російському місті Ростові-на-Дону втричі вища, ніж середня зарплата у Луганську. І відстань між цими містами – лише приблизно півтори сотні кілометрів. Тобто, люди просто отримують паспорт, щоб поїхати отримати нормальну роботу, жити в нормальному місті. Місті без комендантської години, де працюють банки, де тебе просто так не вб’є посеред вулиці патруль, якому ти чимось не сподобався. Тобто, більшість тих, хто отримує російські паспорти, вони одержують їх саме, щоб виїхати. Виїхати заробити грошей, виїхати до більш-менш нормального життя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close