АктуальноВсі новиниУкраїна

РНБО затвердила Стратегію нацбезпеки і оборони

Уперше в центрі уваги документа – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека, наголосив Данилов.

У ході засідання Ради національної безпеки і оборони України у вівторок, 18 лютого, була схвалена Стратегія нацбезпеки і оборони Безпека людини – безпека країни. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Під час засідання секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов зазначив, що ключовими аспектами Стратегії є безпека людини і безпека країни.

“Уперше в центрі уваги документа – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека”, – заявив він.

За словами Данилова, Стратегія передбачає, що найвищий пріоритет і головне завдання держави – встановлення миру як запоруки розвитку країни. Але це не повинно відбуватися ціною втрати суверенітету і наших територій.

“Стратегія ґрунтується на трьох основних принципах державної політики у сфері нацбезпеки: стримування (розвиток оборони і безпеки можливостей для запобігання збройній агресії проти України), стійкість (здатність суспільства і держави швидко адаптуватися до змін середовища безпеки і зберігати стійке функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх вразливостей), взаємодія (розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з НАТО, ЄС і США)”, – йдеться в повідомленні.

Секретар РНБО також повідомив, що пріоритетами національних інтересів визначається: відстоювання незалежності і державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України; суспільний розвиток, перш за все людського капіталу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція.

Водночас Данилов зазначив, що Стратегія – це декларація, затвердження якої стане основою для розробки інших документів стратегічного планування в сфері нацбезпеки і оборони, які будуть визначати шляхи та інструменти їхньої реалізації.

Данилов також зазначив, що Консультативна місія ЄС з реформування громадського сектору безпеки України (EUAM) направила лист зі схвальною оцінкою запропонованого проекту Стратегії.

За результатами засідання РНБО схвалила і запропонувала Президенту для затвердження проєкт Стратегії.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close