Російські хакери вчинили атаку на низку організацій, які займаються розробкою вакцини проти коронавірусної інфекції, повідомили британські спецслужби.

У Національному центрі кібербезпеки Великої Британії (NCSC) кажуть, що хакери “майже без сумнівів” мають стосунок до російських спецслужб.

В заяві відомства йдеться, що зловмисники намагалися використовувати шкідливе програмне забезпечення, аби викрасти інформацію про розробку вакцини від Covid-19.

Окрім NCSC, попередження про дії хакерів також оприлюднили канадський Центр безпеки комунікацій та Міністерство нацбезпеки США.

Хакери, про яких йде мова, входять до угруповання APT29, також відомого під назвами The Dukes та Cozy Bear.

За даними британської спецслужби, вони використовували вразливості в комп’ютерних системах за допомогою шкідливих програм WellMess та WellMail, щоб завантажувати файли з уражених комп’ютерів.

Також хакери намагалися виманювати дані, використовуючи так звані фішингові атаки.

“Упродовж 2020 року APT29 здійснила атаки на кілька організацій, що займаються розробкою вакцини проти Covid-19 в Канаді, Сполучених Штатах та Великій Британії, щоб вкрасти інформацію про розробку та тестування вакцин”, – йдеться у звіті Національного центру кібербезпеки.

В заяві не уточнюється, які саме організації стали об’єктами атак і чи вдалося зловмисникам викрасти якісь дані.

Джерело

Ми в соціальних мережах