Всі новиниголовне у світі

Росія напала на армію США

Путінські найманці проливають кров в Сирії, а він намагається витіснити звідти Трампа.

Почала відкриватися правда про недавній напад росіян на сили США на заході Сирії, і ця подія заслуговує більшого публічного резонансу. Цей напад більше схожий на невдалу спробу пролити американську кров і залякати Президента Трампа, щоб змусити його вивести війська з Сирії відразу ж як тільки Ісламська Держава буде переможена. Війська США виграли цей раунд, але звичайно ж Володимир Путін шукатиме можливість для реваншу.

Ось, що ми маємо. Кілька сотень людей і матеріального майна рушили на базу сил спеціального призначення США близько Деир аль-Зоур в ніч з 7 на 8 лютого. Речник Пентагону Дана Вайт згодом підтвердила, що «батальйон» йшов під прикриттям «артилерії, танків, реактивних систем залпового вогню і мінометів». Армія США само оборонялася «за допомогою комбінації повітряних і артилерійських ударів».

Пані Вайт не уточнила, скільки саме нападників було вбито, але США «спостерігали» військове нарощування десь протягом тижня. Міністр оборони Джеймс Маттіс назвав конфронтацію «дивною», додавши: «Я не уявляю чому вони напали саме там, відомо було, що наші сили знаходяться там, принаймні росіяни про це знали». Він послався на російсько-американську угоду по «випадках військового конфлікту», по якій росіяни погодилися залишатись на західному березі річки Євфрат.

У Сирії “їх немає”.

Тепер ми дізнаємося, що російські найманці були вбиті під час нападу, до якого також була причетна ліванський осередок Хезболли. Кремль намагається приховати ці смерті, але це стає все складніше, бо похоронні цинки повертаються додому, а російські медіа поширюють інформацію про це. Зрештою Міністр закордонних справ у вівторок визнав що «кілька десятків» росіян були вбиті або поранені, але уточнив, що «російські військовослужбовці не брали участь ні в яких подіях, російська військова техніка теж не використовувалася».

Все залежить від того, як ви визначаєте «російських військових». Збільшується кількість доказів того, що напад відбувався під керівництвом Євгена Пригожина, російського олігарха, який виконує більшість брудної роботи пана Путіна. Його бізнес включає в себе Агентство Інтернет Досліджень, медійну компанію, яку минулого тижня Федеральний суд присяжних звинуватив у втручанні у виборчий процес Президента США в 2016 році.

“Вагнер” – таємна зброя РФ

Пан Путін вже мав досвід використання найманців у Криму та південній Україні, тому краще все заперечувати, якщо щось пішло не так. Адміністрація Обами в 2016 році внесла пана Пригожина в чорний список за підтримку атаки Росії на Україну, а в червні Адміністрація Трампа наклала санкції на Дмитра Уткіна, колишнього російського розвідника, пов’язаного з Приватної Групою «Вагнер», що належить пану Пригожину.

За даними Інституту вивчення війни Бредлі Хенлона, «Вагнер» воює в Сирії з 2015 року, в тому числі в кампаніях по поверненню багатих нафтою територій. Путін роздавав контракти, пов’язані з нафтою і видобутком корисних копалин, найманцям в Сирії, в тому числі пану Пригожину.

«The Washington Post» повідомила в четвер, пославшись на джерела розвідки, що пан Пригожин «отримав дозвіл від невизначеного російського міністра» на атаку, яку він також «обговорив» з сирійськими офіційними особами. Г-н Пригожин ніколи б не здійсннив таку операцію, якби не відчув, що у нього є дозвіл з найвищих рівнів Кремля.

Навіщо ризикувати такою атакою, особливо з огляду на те, наскільки погано вона закінчилася для Росії? Путін постійно «зондує» супротивників на ознаки слабкості, і, можливо, він хотів принизити пана Трампа, захопивши кількох американців. Можливо, він сподівався витіснити війська США і захопити прилеглі нафтові родовища. Відсутність чітких сигналів з боку пана Трампа про наміри США після перемоги над «Ісламською державою», зважаючи на твердження його кампанії в 2016 році, що Сирія є чужою проблемою, могли привести пана Путіна до думки, що деякі американські жертви, полонені або відступ сил збільшили б заклики всередині США до виходу з Сирії.

Реакція США була вражаючою і похвальною, але американське мовчання про російську атаку – викликає подив. Атака знову показала, що пан Путін хоче завдавати шкоди інтересам США, де він тільки бачить таку можливість, навіть ризикуючи бойовими діями між США і Росією. Можливо, пан Трамп не хоче принижувати пана Путіна, але росіянин не забуде цю поразку тільки тому, що США мовчать про неї.

Небезпека полягає в тому, що він інтерпретує мовчання в США, як знак для можливості помсти. Путін йде на перевибори цієї весни, і хоча він сфальсифікував голосування для гарантії перемоги, російська громадськість повинна знати, що його найманці зазнали принизливої ​​поразки. Якщо США не скажуть правду, пану Путіну легше брехати.

Російська участь також показує, що США створили де-факто безпечну зону для союзників в східній Сирії. Пентагон як і раніше переслідує розрізнених бойовиків Ісламської держави, але є й інша мета – вплинути на форму Сирії після ІГІЛа. Пан Путін хоче виштовхнути США і їх союзників, щоб його вісь з Іраном могла домінувати в Сирії. Чекайте більше таких конфронтацій.

З’явилося в 24 лютого 2018 року в друкованому виданні WSJ.

Ми в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close