Сьогодні, 18 листопада 2019 року, російська влада повернула Україні захоплені військово-морські судна “Нікополь”, “Бердянськ” і “Яни Капу”.

Так, згідно з наказом Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня 2019 року, Росія мала передати військові судна під контроль України невідкладно, але з моменту захоплення військових кораблів та до їх повернення минуло 358 днів. Процес повернення військових кораблів відбувся в акваторії Чорного Моря.

МЗС Росії в свою чергу, на своїй сторінці оприлюднило інформацію щодо звільнення військових кораблів: «Їхня передача на відповідальне зберігання українській стороні стала можливою у зв’язку з тим, що російські компетентні органи завершили необхідні слідчі дії щодо кораблів, і їхнє розташування на території Російської Федерації для продовження кримінального процесу не потрібно».

Крім цього, в Міністерстві закордонних справ України зазначили, що незважаючи на повернення моряків та військових суден, 21-22 листопада в Гаазі відбудуться перші процесуальні слухання щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права під час затримання “Нікополя”, “Бердянська” і “Яни Капу” та 24 членів їхніх екіпажів.

Ми в соціальних мережах