КИЇВ. 26 квітня. УНН. Під час свого вечірнього звернення Президент згадав про Чорнобильську АЕС та сказав, що росія створила нові загрози, які могли б перевершити навіть цю катастрофу. Про це повідомляє УНН.

Цитата

“Але цьогоріч замало просто згадати Чорнобиль. І замало сказати традиційні слова вдячності героям-ліквідаторам. Замало нагадати, чому і як стала можливою та катастрофа. Замало повторити висновки, які кожна розумна людина й кожне адекватне суспільство мають зробити.

Бо цього року росія створила нові загрози, які могли б перевершити навіть ту найстрашнішу аварію”, – заявив Президент.

Деталі

Зеленський згадав ніч 4 березня, коли стало відомо про пожежу на Запорізькій АЕС.

“Коли російські танки обстрілювали станцію. Вони точно знали, по якому обʼєкту ведуть вогонь. Але в них був наказ за будь-яку ціну захопити об’єкт.

Їх не хвилювало нічого. Не хвилювало, що Запорізька станція – найбільша у Європі. Вони й не думали, скільки там енергоблоків і чим може завершитися обстріл.

Тієї ночі я говорив зі світовими лідерами. З усіма, хто міг вплинути на події й зупинити росію. Говорив з Президентом Байденом, з канцлером Шольцом, з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, з Президентом Польщі Анджеєм Дудою… Говорив з директором МАГАТЕ паном Гроссі.

Якби світ не прокинувся тієї ночі, ми б сьогодні вже не згадували про Чорнобиль, бо всі думки були б про те, що росія наробила на Запорізькій АЕС”, – додав Зеленський.

Нагадаємо

Рівень радіації на ЧАЕС “аномальний” — голова МАГАТЕ.