АктуальноБлогиСвіт

Росія втрачає вплив у Республіці Молдова

Костянтин Затулін, спеціальний представник Державної Думи РФ з питань міграції та громадянства, на своєму офіційному сайті заявив, що Російська Федерація не буде виводити “миротворчі” війська з окупованого Придністров’я через, нібито, можливі репресії до населення з боку новообраної молдавської влади у особі Маї Санду.

Так у своїй статті, Затулін К.Ф. чітко визначив позицію РФ у відношенні врегулювання питання у Придністров’ї, а саме зазначив, що російська сторона не буде виводити війська з Придністров’я за заявою “еще не вступившей в должность” Маї Санду.

Політика Маї Санду, зі слів російського парламентарія, та подальші дії молдавської сторони з мирного врегулювання ситуації на Придністров’ї без участі російських миротворців матиме негативні наслідки у політичних відносинах між РФ та РМ.

“Госпожа Санду еще не успела заняться текущими делами, она еще не успела вступить в должность и уже сделала множество заявлений, каждое из которых может серьезно осложнить ее дальнейшие отношения в Российской Федерации”

Варто розібратися, чому РФ не бажає виводити війська з Придністров’я.

Якщо поглянути в ретроспективі на геополітичну діяльність Росії то ми з Вами бачимо агресивні та загарбницькі дії на пострадянських територіях з метою недопущення/призупинення проєвропейського спрямування цих країн. Ці дії є наслідком геополітичної діяльності країни-агресора з недопущення формування біля кордонів РФ європейських держав, які будуть діяти відповідно до політики ЄС у всіх сферах та спільними діями зможуть ефективно витіснити Росію із свого життя. Наприклад у військовій сфері, створення європейських баз з розміщення балістичних ракет та баз дислокацій європейських збройних сил, є прямою загрозою для РФ на західних кордонах.

Проєвропейські дії новообраного Президента Республіки Молдова Маї Санду, на відміну від діяльності проросійського Ігоря Додона, є неприйнятними для РФ та зменшують російський вплив на міжнародній політичній арені в цілому та безпосередньо у Республіці Молдова.

Як наслідок, російська сторона не знайшла кращого виходу крім публічного хаяння Маї Санду за її проєвропейські погляди, з метою формування відносно неї негативного міжнародного враження та утримання власних позицій у РМ та ПМР.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close