Міжнародним інтернет-платформами і провайдерам необхідно ретельно вивчати скарги суб’єктів Російської Федерації щодо блокування українських інформаційних ресурсів і інформації, що висвітлює суспільно-політичні події в регіоні.

В лютому 2014 року розпочалася російсько-українська війна. Російська Федерація, порушуючи норми та принципи міжнародного права, двосторонні та багатосторонні угоди, анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей. Тоді ж Російська Федерація почала активно і підло використовувати інформаційну сферу для виправдання своїх агресивних дій.

Саме в цей час, російська Федеральна служба з нагляду в сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд) отримала право блокувати інформаційні ресурси не чекаючи рішення суду, як це було раніше, а лише за зверненням генпрокурора РФ або його заступників. Водночас, Роскомнагляд запустив систему нагляду за діяльністю інтернет-медіа.

Кремль, залучаючи Роскомнагляд до інформаційно-пропагандистської війни проти України, активно намагається заблокувати українські інформаційні ресурси та видалити інформацію, яка висвітлює реальну ситуацію в анексованому Криму та окупованих територіях Донецької та Луганської областях, а також  викриває військові злочини Росії.

Так, шляхом надсилання скарг до провідних світових інтернет-платформ і провайдерів, Роскомнагляд незаконно намагається регулювати та обмежувати діяльність українських медіа, які знаходяться та проваджують інформаційну діяльність на  території України.

В своїх скаргах Роскомангляд посилається на порушення українськими інформаційними ресурсами норм російського законодавства – у випадку з youtube-каналом кримськотатарського телеканалу ATR російське відомство стверджувало, що розміщені матеріали порушують законодавство РФ про інформацію, а у спробі заблокувати інтернет-ресурс «Тиждень» в скарзі до німецького провайдера Hetzner Online GmbH зазначено, що на ресурсі, нібито, розміщено інформацію, яка закликає до екстремістських дій.

При цьому російським відомством навмисно залишає поза увагою той факт, що українські медіа перебувають під юрисдикцією української держави і їхня діяльність регламентується законодавством України, а не Росії.

Слід зазначити, що у своїх скаргах Роскомнагляд наполягає на повному заблокуванні інтернет-ресурсу, а не на обмеженні доступу до ресурсу з території Росії чи видаленні конкретного контенту чи матеріалу.

Тому вимоги Розкомнагляду відносно блокування українських ресурсів м’яко кажучи являються незаконними, а по суті являються втручанням у внутрішні справи України.

Російській уряд через Роскомнагляд намагається нав’язати міжнародним інтернет платформам позицію про необхідність дотримуватись ними норм російського законодавства і впровадити елементи цензури в міжнародному інформаційному просторі.

Ми в соціальних мережах