АктуальноБлогиУкраїна

СБУ блокувала проросійську «ботоферму»

За головування Івана Баканова Служба безпеки України не лише займається реформуванням відомства, але й продовжує напрацьовувати єдині підходи для захисту об’єктів критичної інфраструктури, алгоритми протидії сучасним викликам, дбати про інформаційну безпеку країни в умовах російської агресії.

Одна з останніх успішних операцій СБУ, це блокування проросійської «ботоферми», яка поширювала фейки перед виборами.

Викрили зловмисників кіберфахівці Служби безпеки України. Організатори налаштували цілу схему і розміщували в соцмережах пропагандистські матеріали з РФ і так званої «ДНР».

Співробітники СБУ встановили особи всіх фігурантів, які перебувають на території нашої країни. Вони використовували сім-картки українських і російських операторів мобільного зв’язку. А оплату від замовників отримували через заборонені російські платіжні системи.

Під час проведення обшуків у Києві та Донецькій області правоохоронці виявили і вилучили комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання. Зокрема, 4 GSM-шлюзи ємністю 32 канали кожен, 4 сім-банки ємністю 128 і 32 канали та 6 VoIP-шлюзів ємністю 32 канали.

Також вилучено 8 тисяч SIM-карток, чорнові записи щодо реєстрації користувачів соціальних мереж, які розміщували матеріали провокаційного характеру на шкоду інформаційній безпеці нашої держави. Наразі перевіряється версія стосовно причетності до «ботоферми» спецслужб і розвідки так званої «ДНР» і Росії.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close