АктуальноВсі новиниГоловне в УкраїніУкраїна

СБУ оголосила в міжнародний розшук суддів Конституційного суду Росії

Також СБУ в суді клопотала про заочний арешт, але отримала відмову, оскільки немає доказів їх міжнародного розшуку за каналами Інтерполу.

 Служба безпеки України оголосила в міжнародний розшук суддів Конституційного суду Росії. Вони підозрюються в посяганні на територіальну цілісність України. Це випливає з матеріалів Шевченківського районного суду Києва.  

Відзначається, що Головне слідче управління СБУ веде розслідування з березня 2018 року. За даними слідства, судді КС РФ в березні 2014 року своїми діям сприяли легітимізації процесу окупації Криму російськими військами.  

Зокрема, саме Конституційний суд 19 березня ухвалив “договір про приєднання” Криму і Севастополя до Росії. Підозри були відправлені українськими правоохоронцями по пошті і на електронну адресу 19 суддям КС РФ у березні 2018 року.  

Крім того, в Генпрокуратуру Росії був відправлений запит про міжнародно-правову допомогу у цій справі, але він був залишений без розгляду.  

Постановою слідчого СБУ від 27 листопада 2020 року підозрювані оголошені в міжнародний розшук. Відповідні документи були направлені до департаменту міжнародного співробітництва Нацполіції для передачі в Інтерпол.  

Крім того, СБУ і прокуратура вирішили клопотати про заочний арешт підозрюваних. Проте Шевченківський суд Києва відмовив в обранні такого запобіжного заходу суддям КС РФ, обгрунтовуючи це тим, що немає доказів їх міжнародного розшуку по каналах Інтерполу.

Наприклад, таке судове рішення було винесено 7 грудня проти судді КС РФ Юрія Рудкіна. Офіс генпрокурора подав апеляцію на зазначені рішення Шевченківського суду.  

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close