Актуально

СБУ підсумувала п’ять років розслідування за МН17

Слідством встановлено понад 150 осіб, причетних до транспортування самохідної установки Бук, якою збили Боїнг.

СБУ в п’яту річницю аварії пасажирського Боїнг 777 рейсу MH17 опублікувала підсумки розслідування.

Як повідомляється, в Києві, в будівлі Генпрокуратури створений і працює офіс, в якому слідчі СБУ у співпраці з правоохоронцями з інших країн проводять розслідування даного злочину. За п’ять років слідства СБУ передала в міжнародну слідчу комісію величезний масив доказових матеріалів, які дозволяють відтворити обставини вчинення злочину і встановити осіб, причетних до теракту:

Наразі слідством встановлено:

  • точний час і маршрут, по якому самохідна вогнева установка (СВУ) зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) БУК була незаконно переміщена з території РФ в Україну;
  • час здійснення запуску зенітно-керованої ракети по пасажирському літаку Боїнг 777-200 9M-MRD і місце старту даної ракети;
  • час і маршрут, яким СВУ ЗРК БУК було вивезено в РФ;
  • понад 150 осіб, причетних до транспортування самохідної установки БУК-м з території Росії на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей і назад до РФ, її охорони та виведення на бойові позиції для здійснення збивання літака.

Відзначається, що 19 червня 2019 року в Нідерландах відбувся спільний брифінг членів слідчої комісії, під час якого повідомлено про притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення даного злочину чотирьох осіб – трьох громадян РФ (Гиркін І.В., Дубинський З. М., Пулатов А. Ю.) і одного громадянина України (Харченко Л.В.) та повідомлено про передачу кримінального провадження стосовно цих осіб до суду, який розпочнеться 9 березня 2020 року в Нідерландах.

Зараз матеріали кримінального провадження стосовно зазначених підозрюваних осіб, відповідно до вимог чинного кримінально-процесуального законодавства, передаються компетентному органу Нідерландів для здійснення їх подальшого кримінального переслідування.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, розбився в Донецькій області. Всі 298 осіб, що знаходилися на борту, загинули.

Згідно з результатами міжнародного розслідування, Boeing рейсу МН17 був збитий з російського зенітного комплексу Бук, який доставили на південний схід України з 53-ї зенітної ракетної бригади під Курськом. Міноборони РФ ці дані заперечує.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close