АктуальноВсі новиниГоловне в Україні

СБУ виявила інтернет-мережу, яка поширювала фейки про коронавірус

У спецслужбі заявили, що зараз відбувається підвищення активності інтернет-пропагандистів, які працюють на російські спецслужби.

Співробітники СБУ викрили 14 пропагандистів, які за завданням російських спецслужб поширювали фейкові новини про коронавірус і сіяли паніку в Україні. Про це в понеділок, 4 травня, повідомляє прес-служба СБУ.  

Інтернет-агітатори, як повідомили в СБУ, діяли в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому та Конотопі. Відносно них СБУ відкрила кримінальні провадження. Крім того, інформація про виявлені 287 проросійських агітаторів спрямована в Національну поліцію. З них 118 вже притягнуто до адміністративної відповідальності за поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку або порушення громадського порядку.

Відзначається, що з початку введення карантину оперативники розкрили роботу 301 інтернет-пропагандиста, 14 з яких працювали за завданням російських спецслужб, і які поширювали фейкову інформацію з метою створення обстановки паніки і хаосу в Україні.

У спецслужбі також повідомили, що за час дії карантинних заходів заблокували 2,1 тис. інтернет-спільнот із загальною аудиторією більш як 900 тис. користувачів, які працювали в інтересах країни-агресора.   “Вони намагаються використовувати будь-які інформаційні приводи для створення хаосу і паніки. Зокрема, за вказівкою кураторів проросійські агітатори розповсюджували фейкові новини про святкування Великодня, травневих свят, вимушеного карантину та інших заходів, пов’язаних з дотриманням правил захисту від поширення коронавірусної інфекції”, – йдеться в повідомленні.

За даними Служби безпеки України, “зараз відбувається підвищення активності інтернет-пропагандистів, які працюють на російські спецслужби”. В період травневих свят їх активність частково перенаправлена з теми коронавірусу на інші суспільно-політичні теми.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close