Сенат США нарешті затвердив план бюджету. Цього року він склав 1,1 трильйона доларів США. Така сума дасть змогу уряду працювати до 30 вересня й обійти тимчасове зупинення роботи деяких федеральних відомств.

Зараз законопроект чекає на затвердження Конгресом та президентом.

Однак стало відомо, що з проекту бюджету викреслили деякі пункти: саме ті, що президент Дональд Трамп вважав пріоритетними для країни.

Не дивлячись на те, що у законопроекті прописано зростання військових витрат на 19,9 млрд доларів США, у порівнянні з минулим фінансовим роком, ця цифра все одно виявилась меншою за ту, що пропонував Трамп. Окрім того, пропозиція Трампа щодо виділення окремої строки у бюджеті на фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою також не обійшли у законопроекті.

Після відмови республіканців у Конгресі виділити кошти на фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою та зменшити витрати на охорону навколишнього середовища, Трамп не погодився з цим рішенням та додав, що уряд, можливо, не варто фінансувати взагалі.

З цього стає зрозуміло, що робота уряду США після затвердження законопроекту бюджету буде профінансована та зможе працювати до 30 вересня.

Відомо також, що низка республіканців голосувала проти, аргументуючи своє рішення тим, що законопроект не містить реформування державного управління та необхідного зменшення федеральних витрат.

Заплановано збільшити витрати на фінансування науководослідних центрів, зокрема NASA, центрів медичних досліджень та правоохоронного крила.

Експерти вважають цей законопроект бюджету першою вдалою спробою домовитись між представниками республіканської та демократичної партій у Конгресі за період президентства Дональда Трампа.

Не залишили без уваги й Україну, на допомогу якої планують надати близько $560 млн.